Ana Sayfa/ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Geri Dönüşüm Tesisi Yöneticileri ile Atık Yönetimi Sorunlarının Çözümünü Konuştuk

Geri Dönüşüm Tesisi Yöneticileri ile Atık Yönetimi Sorunlarının Çözümünü Konuştuk

Portekiz ve Hollanda’da eğitim veren okullardan öğrencilerle uluslararası iş birliğinde yürüttüğümüz “Çevrenin Genç Gazetecileri” projesi kapsamında ortaokul öğrencilerimiz, ÇEVNAK Geri Dönüşüm yöneticileri Taylan ve Sonnur Bilgiç ile 29 Şubat’ta çevrim içi röportaj gerçekleştirdi.

Okul topluluklarındaki ambalaj atığı miktarının azaltılmasını ve Ankara ve Türkiye’deki atık yönetimi sorunlarının çözülmesini amaçlayan uluslararası projeye yönelik yapılan röportajda öğrencilerimiz; Taylan Bilgiç’in konuya ilişkin kapsamlı açıklamalarını dinlediler.

Bilgiç’in açıklamalarının ardından öğrencilerimiz hem okullarda üretilen ambalaj atıklarının miktarına ilişkin kaygılarını dile getirdiler hem de Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin 4. maddesi ‘Nitelikli Eğitim’ ve 11. maddesi ‘Sorumlu Üretim ve Tüketim’ konularını birlikte izlemeye karar verdiler.

We Discussed Solutions to Waste Management Problems with Recycling Facility Managers

Within the scope of the “Young Journalists of the Environment” project, which we carry out in international cooperation with students from schools teaching in Portugal and the Netherlands, our middle school students held an online interview with ÇEVNAK Recycling managers Taylan and Sonnur Bilgiç on February 29th, 2024.

 

2024-03-01T16:48:19+03:00 29 Şubat 2024|ORTAOKUL, TÜM HABERLER|