Ana Sayfa/İLKOKUL, TÜM HABERLER/Eko Okullar Projesinde IB PYP Temalı Geri Dönüşüm Sergisi

Eko Okullar Projesinde IB PYP Temalı Geri Dönüşüm Sergisi

3.sınıf öğrencilerimizle “Eko Okullar Projesi” ve IB PYP “Kendimizi Düzenleme Biçimimiz” temasının ‘’Üretim-Tüketim’’ konusu kapsamında geri dönüşüme farkındalık oluşturmaya yönelik bir etkinliği, 26 Şubat-4 Mart 2024 tarihleri arasında gerçekleştirdik.

Etkinlikte görsel sanatlar zümresi öğretmenlerimiz rehberliğinde evlerinde bulunan artık malzemelerden ulaşım aracı üretmeyi deneyimleyen ve proje ürünlerinin özelliklerini birbirleriyle paylaşan öğrencilerimiz; geri dönüşümün önemini ayrıntılı olarak kavradılar.

Disiplinler arası çalışmaları desteklemek amacıyla ise İngilizce derslerinde geçmişten günümüze gelişen teknoloji ile çevreye duyarlı araçlarla ilgili öğretmenleri rehberliğinde araştırma yapan öğrencilerimiz,  bir proje çalışmasına katıldılar. Öğrencilerin geri dönüşüm bilinciyle ürettiği ürünler ve çevreye duyarlı araçlar hakkında oluşturulan İngilizce posterler ise katlarda sergilendi.

“Recycling Exhibition with IB PYP Theme in the Eco Schools Project”

“We organized an exhibition on recycling themed around the IB PYP (International Baccalaureate Primary Years Programme) as part of the Eco Schools Project with our 3rd-grade students. The activity aimed to raise awareness about recycling within the scope of the IB PYP’s ‘Self-Management’ theme, specifically focusing on the ‘Production-Consumption’ topic. The event took place from February 26th to March 4th, 2024.”

2024-03-06T09:36:39+03:00 4 Mart 2024|İLKOKUL, TÜM HABERLER|