Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/Eğitim Yazarı Pervin Kaplan YKS’ye İlişkin Merak Edilenleri Yanıtladı

Eğitim Yazarı Pervin Kaplan YKS’ye İlişkin Merak Edilenleri Yanıtladı

Eğitim yazarı ve gazeteci Pervin Kaplan, YKS ile ilgili merak edilen konulara ilişkin bilgilendirmeleri içeren 11 ve 12. sınıf öğrencilerimize yönelik “Eğitim Hakkında Her Şey” adlı kapsamlı bir sunumu, 6 Mart 2024 tarihinde okulumuzda gerçekleştirdi.

Öğrencilerimizin yoğun ilgi gösterdiği buluşmada; YKS’nin tanımından başvuru sayılarına, TYT ve AYT’den başarı sırası barajına, bölümlerin geçmiş yıla ait istatistiklerinden yatay geçiş, çap ve yandal programlarına kadar pek çok konu Kaplan tarafından ayrıntılı olarak ele alındı.

Üniversite seçiminde dikkat edilmesi gerekenler, büyüme beklenen iş alanları, çağın beceri ve mesleklerine sunumunda yer veren Kaplan; yurt dışında eğitimde denklik konusunda da öğrencilerimizi bilgilendirdi. Öğrencilerimizin merak ettiği soruları da yanıtlayan deneyimli gazeteci, YKS sürecinde olan öğrencilerimize çok çeşitli önerilerde bulundu.

Öğrencilerimizle bir araya gelerek YKS ile ilgili ayrıntılı olarak bilgilendiren Eğitim Yazarı ve gazeteci Pervin Kaplan’a katılımı ve değerli paylaşımları için teşekkür ederiz.

Pervin Kaplan Answered Questions About YKS

Author and journalist Pervin Kaplan made a comprehensive presentation titled “Everything About Education” for our 11th and 12th grade students, which included information about frequently asked questions about YKS, on March 6, 2024, at our school.

We would like to thank Pervin Kaplan for her valuable shares.