Ana Sayfa/ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Doğal Yaşamda Kuşları Akademisyen Bakış Açısıyla Öğrendik

Doğal Yaşamda Kuşları Akademisyen Bakış Açısıyla Öğrendik

5. sınıf öğrencilerimiz ile Birds Around Us (Çevremizdeki Kuşlar) projesi kapsamında Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Ekoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Esra Per’i, 10 Ekim 2022 tarihinde çevrim içi söyleşide konuk ettik.

Buluşma öncesi araştırma yapan ve çevredeki kuşlar hakkında bilgi toplayan öğrencilerimiz; hem kuşlar konusunda önemli araştırmalar yapan akademisyenle bir araya geldiler hem de Dünya Göçmen Kuşlar Günü’nü kutladılar.

Söyleşide kuşların biyolojik çeşitlilik döngüsündeki önemini ve doğadaki rollerini ayrıntılı olarak paylaşan Per, öğrencilerimizin sorularını da içtenlikle yanıtladı.

Öğrencilerimize doğal yaşam ve kuşlar ile ilgili çevrim içi söyleşi deneyimi yaşatan Doç. Dr. Esra Per’e katılımı ve değerli paylaşımları için teşekkür ederiz.

We Learned Birds From an Academic Perspective in Natural Life

With in the scope of the  “Birds Around Us” project, our Grade 5 students met Gazi University Faculty of Science Biology Department Ecology Department Lecturer Assoc. Dr. Esra Per at an online meeting on October 10th, 2022.

2022-10-14T08:52:20+03:00 10 Ekim 2022|ORTAOKUL, TÜM HABERLER|