Ana Sayfa/İLKOKUL, TÜM HABERLER/Araştıran-Sorgulayan Öğrencilerimizden Sağlıklı Beslenme Etkinliği

Araştıran-Sorgulayan Öğrencilerimizden Sağlıklı Beslenme Etkinliği

2. sınıf “Play for Learning and Bee a Cook” kulübü öğrencilerimiz ile IB İlk Yıllar Programı öğrenen profillerinden dengeli, duyarlı ve araştıran-sorgulayan bir öğrenen olma yönünde araştırmayı önceleyen sağlıklı beslenme etkinliğimizi, 03 ve 10 Ekim 2022 tarihlerinde gerçekleştirdik.

Etkinlikte öğretmenleri rehberliğinde araştırma yaparak beslenme kurallarına uygun yiyecekler hazırlayan öğrencilerimiz;  hazırladıkları yiyeceğin içeriğini ve yapılışını İngilizceyi etkin kullanma becerileriyle ifade ettiler.

Etkinliğimizin görselleri “Dünya Gıda Günü” kapsamında  ülkemizde sağlıklı beslenme ve yiyeceklerin tutumlu kullanılmasına dönük kültürler arası etkileşim içeren uluslararası eTwinning ve iEARN “Do Good, Safe Food” projesinde Nepalli öğrencilerle paylaşılacak.

A Healthy Diet Activity from our Research and Inquirer Students

We held our ‘An Healthy Balanced Diet’ event on the 3rd and 10th of October, 2022 with our 2nd grade “Play for Learning and Bee a Cook” club students, who prioritized research to become a balanced, sensitive and inquiring learner from the IB Primary Years Program learner profiles.

2022-10-18T09:15:01+03:00 10 Ekim 2022|İLKOKUL, TÜM HABERLER|