Ana Sayfa/İLKOKUL, TÜM HABERLER/“Çocuklarımızla Yaşamı Paylaşmak” Adlı Bilgilendirme Toplantısında Velilerimizle Bir Araya Geldik

“Çocuklarımızla Yaşamı Paylaşmak” Adlı Bilgilendirme Toplantısında Velilerimizle Bir Araya Geldik

1,2,3 ve 4. sınıf velilerimize yönelik “Çocuklarımızla Yaşamı Paylaşmak” konulu veli bilgilendirme toplantımızı; RPDM Akademik Danışmanımız ve Çankaya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Uğur Öner rehberliğinde 19 Ocak 2022 tarihinde çevrim içi gerçekleştirdik.

Velilerimizin; çocukların yaşamında kural ve sınırların yeri ve önemi, çocukların içinde bulundukları döneme özgü öz düzenleme becerilerini destekleme, teknolojinin bilinçli kullanımı ve sorumlu davranış geliştirmede ailenin rolü ile ilgili konularda farkındalık kazanmalarını sağlamaya yönelik toplantıda rehberlik ve psikolojik danışma merkezi uzmanımızın yönelttiği pek çok sorunun yanıtı Prof. Dr. Uğur Öner tarafından akademik bakış açısıyla ele alındı.

Prof. Dr. Uğur Öner, kuralların çocuklarımız tarafından içselleştirilmesinin ardından, dış denetim odaklı çocuğun iç denetim odağına doğru yol alabileceğine ve günlük yaşam deneyimleriyle ilgili öz düzenleme becerisini geliştirebileceğine sözlerinde yer verdi.

Ayrıca Öner; bu dönem ile ilgili sınırlar ve kurallar, öz düzenleme becerileri, teknoloji kullanımı ve akran ilişkileri ile ilgili velilerimize çok çeşitli önerilerde bulundu.

We Met with Our Parents at a Meeting Entitled “Sharing Life with Our Children”

Under the guidance of our RPDM Academic Advisor and Çankaya University Faculty Member Prof Dr Uğur Öner, we held an online meeting with our 1st, 2nd, 3rd and 4th grade students’ parents entitled “Sharing Life with Our Children”, on 19th January, 2022.

2022-01-20T15:45:25+03:00 19 Ocak 2022|İLKOKUL, TÜM HABERLER|