Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/Çanakkale Zaferinin 107. Yılında Şehitlerimizi Törenle Andık

Çanakkale Zaferinin 107. Yılında Şehitlerimizi Törenle Andık

Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi öğrencilerimiz ile Kurtuluş Savaşı’nın meşalesinin yandığı ve tarihin yeniden yazıldığı Çanakkale Zaferini kutlamaya ve şehitlerimizi anmaya yönelik “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Töreni”mizi 18 Mart 2022 tarihinde gerçekleştirdik.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende, Türk askerlerinin büyük bir azim göstererek Çanakkale‘nin azim, umut ve kararlılıkla savunma öyküsü; şiir, türkü, oratoryo ve drama performansları ile öğrencilerimiz tarafından sahneye taşındı.

Bizler de Çanakkale Zaferi’nin 107. yıldönümünde, vatan için canlarını hiç düşünmeden feda eden tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.

We Commemorated Our Martyrs a Ceremony on the 107th Anniversary of the Victory

We held “The Commemoration of Çanakkale Victory Martyrs ” with our Anatolian and Science High School students to celebrate the Çanakkale Victory, where the torch of the War of Independence was lit and the history was rewritten.

We commemorate all our martyrs who sacrificed their lives for the country with respect and gratitude.