Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ/Büyük Önder Atatürk’ün Mili Mücadelenin Kalbi Ankara’ya Gelişinin 104. Yılını Kutladık

Büyük Önder Atatürk’ün Mili Mücadelenin Kalbi Ankara’ya Gelişinin 104. Yılını Kutladık

Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi öğrencilerimiz ile bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması ve Kurtuluş Savaşının başlatılması nedeniyle tarihimizin en önemli olaylarından biri olan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya Gelişinin 104’üncü yılına özel kutlama etkinliği düzenledik.

Törende Mili Mücadelenin merkezi haline gelerek bir harekâtın ve büyük bir düşüncenin sembolü olan Ankara ile ilgili tarihsel süreci ve bağımsızlık yolculuğunu paylaşan öğrencilerimiz; Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını içtenlikle andılar.

We Celebrated the 104th Anniversary of the Arrival of Great Leader Atatürk to the Heart of the War of Independence, Ankara

We celebrated the 104th anniversary of the arrival of Great Leader Mustafa Kemal Atatürk to Ankara, which is one of the most significant events in our history, with the students of Anadolu High School and Fen High School. This event commemorates the establishment of the independent Republic of Turkey and the initiation of the War of Independence.