Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/Bilimsel Bakış Açısıyla Finansal Okuryazarlık Üzerine Söyleşi 

Bilimsel Bakış Açısıyla Finansal Okuryazarlık Üzerine Söyleşi 

11. Kariyer Platformu Etkinlikleri kapsamında Çankaya Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Bankacılık Finans Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Nihat Solakoğlu’nu finans okuryazarlığı üzerine bir söyleşi için 10 ve 11. sınıf öğrencilerimiz ile 6 Şubat 2024 tarihinde okulumuzda konuk ettik.

Finans okuryazarlığının önemi ile ilgili bilgileri çok çeşitli grafik ve göstergelerle sunumunda anlatan Prof. Solakoğlu; para ve enflasyonun tanımından yatırım araçlarına, risk faktöründen ekonomik tanımlara, temel ve teknik analizden finansal tablo örneğine kadar konuya ilişkin pek çok bilgiyi öğrencilerimizle paylaştı. Öğrencilerimizin merak ettiği soruları da bilimsel bakış açısıyla yanıtladı.

Öğrencilerimizi finans okuryazarlığı ile ilgili bilgilendiren Prof. Dr. Mehmet Nihat Solakoğlu’na katılımı ve değerli paylaşımları için teşekkür ederiz.

A Talk on Financial Literacy from a Scientific Perspective

Within the scope of the 11th Career Platform Activities, we hosted Prof. Dr. Mehmet Nihat Solakoğlu, Çankaya University Vice Rector and Banking Finance Department Faculty Member, to deliver a talk on financial literacy to our 10th and 11th grade students on February 6, 2024.