Ana Sayfa/İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Bilgi İşlemsel Düşünme Becerilerimizi Veli Katılımlı Atölye Çalışmasında Gösterdik

Bilgi İşlemsel Düşünme Becerilerimizi Veli Katılımlı Atölye Çalışmasında Gösterdik

“Bilgi İşlemsel Düşünme Etkinlikleri Veli-Öğrenci Atölye Çalışması” etkinliklerimizi Çankaya Üniversitesi Dr. Öğretim Üyelerinden Abdül Kadir Görür ve Murat Saran’ın katılımıyla 5.sınıf öğrenci ve velilerimiz ile 1-2 Aralık, 4. sınıf öğrenci ve velilerimizle ise 8-9 Aralık 2022 tarihlerinde Arı Spor ve Etkinlik Merkezinde gerçekleştirdik.

Öğrencilerimizin ETM uzmanlarımız rehberliğinde bilgi işlemsel düşünme becerileri üzerine derslerde edindiği kuramsal bilgiler; akademisyenlerin konuya ilişkin etkin sunumları ve ardından öğrenci ve veli paylaşımını önceleyen atölye çalışmasıyla uygulamaya dönüştü.

Uzmanlarımız rehberliğinde yapılan atölye çalışmalarında 5. sınıf öğrenci ve velilerimiz bilgi işlemsel düşünme becerileri ile sorulara verdikleri yanıtlarla şifreye ulaşmaya çalışırken 4. sınıf öğrenci ve velilerimiz ise sıralama algoritmaları ile ilgili 2 farklı oyunda bilgi işlemsel düşünme becerilerini gösterdiler.

We Demonstrated Our Computational Thinking Skills in a Workshop

We held “Computational Thinking Parent-Student Workshop” activities with the participation of Çankaya University Faculty Members Dr. Abdül Kadir Görür and Dr. Murat Saran,  with our 4th and 5th grade students and parents on 1st,2nd,8th and 9th December at Arı Sports and Event Center.

2022-12-15T11:06:24+03:00 9 Aralık 2022|İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER|