Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, ORTAOKUL, TÜM HABERLER/8. Sınıf Öğrencilerimiz Lise Öğrencilerimiz ile “Deney”de Buluştu

8. Sınıf Öğrencilerimiz Lise Öğrencilerimiz ile “Deney”de Buluştu

Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi öğrencilerimizin fizik, kimya ve biyoloji öğretmenlerimiz rehberliğinde hazırladıkları ve 8. sınıf öğrencilerimiz ile buluşturdukları “Deney İle Eğlen, Bilim’i Öğren” adlı fen deneyi etkinliklerimizi, 25 Kasım-8 Aralık 2022 tarihleri arasında gerçekleştirdik.

Bilim dolu etkinliklerde 8. sınıf öğrencilerimiz, fizik, kimya ve biyoloji derslerinde yapılan farklı ve öğretici pek çok deneyi gözlemleme olanağı bulurken lise öğrencilerimiz ise hem öğretmenlerine yardım ettiler hem de 8. sınıf öğrencilerimiz ile bilgilerini paylaştılar.

Grade 8 Students Conducted Experiments with Our High School Students

We carried out our science experiment activities called “Have Fun with Experiment, Learn Science” between 25th November and 8th December 2022. The activities which were prepared by our Anatolian and Science High School students under the guidance of our physics, chemistry and biology teachers were aimed at our 8th grade students.

While our 8th grade students had the opportunity to observe varied instructive experiments in physics, chemistry and biology lessons in science-filled activities, our High school students both helped their teachers and shared their knowledge with our 8th grade students.