Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/“9. Konuşan Arı Münazara Turnuvası”nı Final Maçı ile Tamamladık

“9. Konuşan Arı Münazara Turnuvası”nı Final Maçı ile Tamamladık

Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi 9 ve 10. sınıf öğrencilerimize yönelik bu yıl dokuzuncusunu düzenlediğimiz “Konuşan Arı Münazara Turnuvası”nın finalini, lise konferans salonumuzda 18 Ocak 2023 tarihinde gerçekleştirdik.

Öğrencilerimize münazarayı tanıtarak onların farklı düşüncelere saygı duymalarını, çok yönlü düşünmelerini ve zengin tartışma kültürü edinmelerini sağlamak amacıyla hazırladığımız turnuvada; aralık ayından bu yana sınıflar arasında münazara becerileri münazara kurallarına uygun olarak gösterildi.

Karne haftasına uzanan final maçında ise Anadolu Lisesi IB DP Hazırlık sınıflarımızdan 9-D ve 10-E karşılaşırken yoğun alkışlar eşliğinde yapılan final maçının kazananı 10-E sınıfı öğrencileri oldu.

The “9th Talking Bee Debate Tournament” concluded with a Final Match

The final of the “Talking Bee Debate Tournament” was held for our 9th and 10th grade students in Anatolian and Science High Schools on January 18, 2023 in the school’s conference hall.

The tournament was organized with the aim of enriching the debating skills of our students such as respecting different opinions, thinking from multiple perspectives and conversant with standard debating rules.

The final match was held between Pre IB Classes 9-D and 10-E, the eventual winners of the competition received a loud applause from all and sundry present.