Ana Sayfa/ORTAOKUL, TÜM HABERLER/8. Sınıf Öğrencilerimizden Yapay Zekâ Konulu Münazara Etkinliği

8. Sınıf Öğrencilerimizden Yapay Zekâ Konulu Münazara Etkinliği

8. sınıf öğrencilerimizin takımlara ayrılarak yaptıkları araştırmalarla edindikleri bilgileri zamanı etkin kullanıp farklı yönleriyle jüri karşısında sergiledikleri münazara etkinliğimizi, 10 Mayıs 2024 tarihinde Çankaya Üniversitesi Akademik Amfi’de gerçekleştirdik.

Münazara Eğitmeni Umut Taş, Türkçe ve Sosyal Bilgiler Zümre öğretmenleri rehberliğinde düzenlediğimiz etkinlikte çağın öne çıkan araştırma yapma, eleştirel düşünme, farklı görüşleri savunabilme, mantık yürütme, sorgulama, problem çözme, iletişim ve iş birliği gibi becerilerini geliştirme olanağı bulan öğrencilerimiz; “Yapay zekâ çalışmaları durdurulmalıdır.” konusundaki tezlerini “İngiliz Parlamenter Stili Münazara” kurallarına uygun biçimde savundular.

Yarışma havasından daha çok, yapay zekânın sağladığı kolaylıklara ve yapay zekâ çalışmalarında dünyanın neden daha dikkatli olması gerektiğine değinen öğrenciler; etkili sunumları, argüman ortaya koymaları, çürütmeleri, soru ve yanıtları ile farkındalık oluşturdular.

Münazara Eğitmeni Umut Taş, Türkçe ve Sosyal Bilgiler Zümre Başkanlarından oluşan jüri üyelerimizin değerlendirmesinin ardından öğrencilerimize, Müdür Başyardımcısı Aytekin Aydoğdu tarafından “Katılım Belgeleri” verildi.

Türkçeyi doğru ve güzel bir biçimde kullanarak etkinlik sonunda yapay zekâ çalışmaları ile ilgili verdikleri mesajlar için öğrencilerimizi kutluyoruz.

2024-05-10T14:34:39+03:00 10 Mayıs 2024|ORTAOKUL, TÜM HABERLER|