Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER/25. Görsel Sanatlar Sergimizi CerModern’de Gerçekleştirdik

25. Görsel Sanatlar Sergimizi CerModern’de Gerçekleştirdik

Lise ve İlköğretim Kurumları öğrencilerimizin görsel sanatlar becerilerini ürüne dönüştürdüğü  “Renklerin Sesi” temalı 25. Görsel Sanatlar Sergisi, 8 Mayıs’ta Ankara’nın seçkin sanat galerinden biri olan CerModern’de sanatseverlerle buluştu.

“Kurdeleli ressam” olarak bilinen değerli sanatçı Ertuğrul Ateş’in de konuk olduğu rengârenk sergi; 1228 öğrencimizin, çok çeşitli yöntem ve tekniklerle kile, kâğıda, tuvale ve dijitale yansıttığı 773 üründen oluştu.

Serginin açılışında konuşan Genel Müdür Yardımcımız Dr. Seva Demiröz; “Arı Okulları olarak, başarıyı, yüksek akademik hedefler kadar sanatsal, sportif, duygusal ve sosyal gelişimi de içerecek biçimde, bütüncül bir yaklaşımla tanımlıyoruz. Bu nedenle bilişsel gelişim olanaklarının yanı sıra, öğrencilerimize sanatsal, entelektüel, sportif ve sosyal becerilerini geliştirebilecekleri yaşam deneyimleri sunuyoruz” dedi.

Bu özel günün onur konuğu olan ressam Ertuğrul Ateş ise okulumuzun 40. yılını kutlayarak sanatın pek çok alanında branşlaşan bir eğitim öğretim kurumunun etkinliğinde olmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti. Konuşmasının ardından Ateş’e Genel Müdür Yardımcımız Seda Tarman tarafından plaket takdim edildi.

Görsel sanatlar becerilerinin işitsel ve ritmik sanat becerileriyle bütünleştiği sergi açılışında; öğrencilerimizden oluşan ve birbirinden güzel yerli ve yabancı şarkıları notalara döken orkestra ve sesleriyle renk katan koronun yanı sıra modern dans kulübü öğrencilerimizin performansları da izleyicilerle hoşça zaman geçirtti.

We Held Our 25th Visual Arts Exhibition at CerModern

The 25th Visual Arts Exhibition themed “The Voice of Colors,” where our high school and primary school students transformed their visual arts skills into products, met with art lovers at CerModern, one of Ankara’s distinguished art galleries, on May 8th.