Ana Sayfa/İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER/23 Nisan Coşkusunu Cumhuriyet Temalı Gösterilerle Yaşadık

23 Nisan Coşkusunu Cumhuriyet Temalı Gösterilerle Yaşadık

Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, egemenliğin kayıtsız şartsız ulusa ait olduğunun ilan edildiği ve Atamızın tüm dünya çocuklarına armağan ettiği “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nın 104. yıl dönümünü,  “Yüzyıllarca Yaşasın Hep Cumhuriyetimiz’’ temalı törende coşkuyla kutladık.

Törenimiz; Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı. Ardından cumhuriyetimizin kuruluş yıllarında çocuk olmak, yüzüncü yılımızda çocuk olmak, ülkemizin dört bir yanından röportajları içeren drama performansları, halk oyunları, bando, orkestra ve koromuzun hazırladığı birbirinden güzel şarkılarla eşsiz bir 23 Nisan törenine daha imza attık.

Cumhuriyetin getirdiği yenilikler ve yepyeni kazanımların ele alındığı “Cumhuriyetin kuruluş Yıllarında Çocuk Olmak” konulu anlatı tiyatrosu ile başlayan gösterilerde öğrencilerimiz; 23 Nisan ile cumhuriyet coşkusunu bir arada yaşadılar.

Arı Okulları Bandosu ve Çok Sesli Korosu ‘’23 Nisan Çocuk Konseri’’ repertuvarında yer alan şarkılarla renklenen törende; “Ülkemizin Dört Bir Yanından Parlasın Cumhuriyetimiz” adlı Arı TV skeçlerinde ülkemizin zenginlikleri öğrencilerimiz tarafından birbirinden renkli gösterilerle sahneye taşındı. “Çocuk Karnavalı” adlı step-aerobik gösterisi, “Dans Et, Çocuk Kal, Hayatın Ritmini Yakala” adlı dans modern gösterisi ve ardından halk oyunları ekiplerimizin Trabzon ve Erzurum yöreleri ile Kafkas, Zeybek ve Seğmen oyunları performansları izleyicilerden yoğun alkış aldı. Törende konuşan Genel Müdür Yardımcımız Dr. Seva Demiröz, “Bu bayramın öznesi olan ve böyle büyük bir töreni yürüten sevgili öğrencilerimizi, özverili çalışmaları ve performansları için kutluyorum. Öğrencilerimize bu ulusal değerleri kazandıran, içselleştirmelerini sağlayan ve bu güzel becerileri edinmelerini sağlayan öğretmenlerimize yürekten teşekkür ediyorum” dedi. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara derin sevgisi ve güveninin bu törenle çok somut biçimde karşılık bulduğunu ifade eden Demiröz; “Sevgili öğrencilerimiz bu emaneti almışlar ve aydınlık yarınlara taşıyacaklar. Hepimizin bayramı kutlu olsun, Cumhuriyetimiz daim olsun” diye sözlerini tamamladı.

2024-04-24T16:59:36+03:00 23 Nisan 2024|İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER|