Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/12. Sınıf Öğrencilerimizden Çankaya Üniversitesine Tanıtım Gezisi

12. Sınıf Öğrencilerimizden Çankaya Üniversitesine Tanıtım Gezisi

“11. Kariyer Platformu Etkinlikleri”miz kapsamında Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi 12. sınıf öğrencilerimizin üniversite ortamını gözlemleyebilmelerine yardımcı olmak ve yükseköğretim yaşamı ile ilgili bilgi edinebilmelerine yönelik bir tanıtım gezisini,24 Nisan 2024 tarihinde Çankaya Üniversitesine düzenledik.

Etkinlikte öğrencilerimiz, rehber öğrenciler eşliğinde üniversite kültürü, olanaklar, bölümler ve üniversite yaşamına ilişkin pek çok konu ile ilgili yerinde bilgi edinme olanağı bulurken yükseköğretim ve meslek seçimleri ile ilgili de motivasyonlarını artırdılar.

Üniversite bölüm tanıtımları kapsamında ise seçkin akademisyenlerden oluşan bölüm başkanları ve öğretim üyeleri bir araya gelme olanağı bulan öğrencilerimiz; mimarlık, elektrik-elektronik ve yazılım mühendisliği ile psikoloji bölümleri ile ilgili bilgi edindiler.

A Trip to Çankaya University with Our 12th Grade Students

Within the scope of our 11th Career Platform Activities, we organized a trip to Çankaya University on April 24, 2024, to help our Anatolian and Science High School 12th grade students observe the university environment and obtain information about higher education life.