Ana Sayfa/İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Dünya Pi Günü ve 14 Mart Dünya Matematik Günü’nü Etkinliklerle Kutladık

Dünya Pi Günü ve 14 Mart Dünya Matematik Günü’nü Etkinliklerle Kutladık

4, 5, 6,7 ve 8. sınıf öğrencilerimizle bu yılki teması ‘Herkes için Matematik’ olarak belirlenen Dünya Pi Günü ve 14 Mart Dünya Matematik Günü kapsamındaki kutlama etkinliklerimizi, 14 Mart 2023 tarihinde gerçekleştirdik.

Dünya çapında her yıl Pi Günü olarak kutlanan ve matematiğin herkesin sahip olduğu ortak bir dil olduğu vurgulanan bu özel gün için öğrencilerimiz; matematik dolu etkinliklere katıldılar ve birbirinden renkli görseller hazırladılar.

Pi sayısının oluşturduğu notaların kullanıldığı müzik dinletisi ve pi sayısının anlatıldığı video gösterimine yer verilen etkinliklerde; 4. sınıf öğrencilerimiz “Pi Şehri“ çalışmalarını, 5 ve 6.sınıf öğrencilerimiz ise pi sayısı ile ilgili resfebelerini sergilediler. 4-8. sınıf öğrencilerimizin görsel sanatlar derslerinde hazırladıkları şablon ve boyamalar ile matematik dersi proje çalışmaları da panolarda sergilenirken pi ile başlayan sözcükler türetildi ve kitap ayraçları oluşturuldu.

We Celebrated 14th of March World Pi Day and World Mathematics Day with Various Activities

To celebrate, we carried out our activities within the scope of World Pi Day and World Mathematics Day,  the theme which was determined this year was “Mathematics for All”. This was carried out with our 4th, 5th, 6th, 7th and 8th grade students on March the 14th, 2023.

2023-03-16T10:39:45+03:00 14 Mart 2023|İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER|