Ana Sayfa/İLKOKUL, TÜM HABERLER/1.Sınıf Öğrencilerimiz “Okulumuzdaki Çalışanlar”ı Etkinlikle Tanıdı

1.Sınıf Öğrencilerimiz “Okulumuzdaki Çalışanlar”ı Etkinlikle Tanıdı

1.sınıf öğrencilerimizin okul çalışanlarının görevlerini ve gereksinim duyulduğunda kimlerden yardım alabileceklerini öğrenebilmelerine yönelik “Okulumuzdaki Çalışanlar” adlı etkinliği 26 Eylül 2022 tarihinde gerçekleştirdik.

Etkinlikte, okulumuzda görev alan diyetisyen, bahçıvan, kat görevlileri, güvenlik görevlileri, kütüphane görevlisi ve hemşire kendi görevlerini anlatarak hangi konularda öğrencilere yardım edebileceklerini anlattılar.

Edindikleri bilgilerin ardından sınıfta grup çalışması yaparak kendilerine verilen durumlarda kimlerden yardım alabilecekleriyle ilgili konuşan öğrencilerimiz; grup olarak afiş hazırladılar ve sundular. Çalışmanın sonunda ise IB İlk Yıllar Programı (IB PYP) düşünme rutinlerini kullanan öğrencilerimiz; “Konu ile ilgili ne gördün?, Neler düşündün?, Neleri merak ettin?, Halen kafana takılan bir şeyler var mı?” sorularının yanıtlarını düşünerek çizdiler, konuştular ve tartıştılar.

Our 1st Grade Students Recognized the “Staff at Our School” with an Activity

On September 26, 2022, we held the event called “Staff at Our School” for our 1st grade students to learn about the duties of school staff and from whom they can get help when needed.

2022-10-04T16:58:17+03:00 26 Eylül 2022|İLKOKUL, TÜM HABERLER|