Ana Sayfa/ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Yazar Feyza Hepçilingirler ile Çevrim İçi Söyleşi Gerçekleştirdik

Yazar Feyza Hepçilingirler ile Çevrim İçi Söyleşi Gerçekleştirdik

Yazar ve akademisyen Feyza Hepçilingirler, “Türkü Çocuk” adlı kitabı üzerine çevrim söyleşi gerçekleştirmek için 5. sınıf öğrencilerimizle 14 Haziran 2022 tarihinde bir araya geldi.

Türkülerimizin dilimize, kültürümüze kattığı zenginlikleri aktaran ve gelenek-göreneklerimize sahip çıkmamız gerektiğini dile getiren yazar; kitap okumanın yanı sıra yazma becerisinin de önemine dikkat çekti.

Derslerde okudukları “Türkü Çocuk” kitabı ile ilgili merak ettikleri soruların yanıtlarını yazardan öğrenme olanağı bulan öğrencilerimiz; “türkü”nün dilimizdeki yeri ve özelliklerini de yazarın etkili paylaşımlarıyla pekiştirme olanağı buldular.

Söyleşinin ardından Feyza Hepçilingirler için hazırlanan teşekkür belgesi ve TEMA Vakfına yazar adına okulumuz tarafından yapılan fidan bağışının görseli, çevrim içi paylaşıldı.

Keyifli ve öğretici bir etkinlik gerçekleştiren değerli yazara, katılımı ve öğrencilerimizle gerçekleştirdiği güzel söyleşi için teşekkür ederiz.

We had an Online Interview with the Author Feyza Hepçilingirler

We hosted the Author Feyza Hepçilingirler on June 14th, 2022 and had an enjoyable online conversation about the book “Türkü Çocuk”  with our 5th grade students.

14

2022-06-15T09:58:43+03:00 14 Haziran 2022|ORTAOKUL, TÜM HABERLER|