Ana Sayfa/İLKOKUL, TÜM HABERLER/Yazar Ceren Kerimoğlu 2. Sınıf Öğrencilerimiz ile Çevrim İçi Söyleşide Buluştu

Yazar Ceren Kerimoğlu 2. Sınıf Öğrencilerimiz ile Çevrim İçi Söyleşide Buluştu

Deneyimli haberci ve spiker, spiker-sunucu eğitmeni ve çocuk kitapları yazarı Ceren Kerimoğlu; 2. sınıf öğrencilerimiz ile geri dönüşümü konu alan “Poşetto” adlı kitabı üzerine 24 Kasım 2021 tarihinde keyifli bir çevrim içi söyleşide bir araya geldi.

Doğa ve çevre konularında pek çok kitap yazan ve kitaplarında oluşturduğu renkli karakterlerle öğrencilere doğa ve çevre bilinci aşılayan Kerimoğlu, bir kitabın hazırlanma sürecini anlatarak söyleşiye başladı. Ardından öğrencilerimizin merak ettiği pek çok soruyu içtenlikle yanıtladı.

Yazar olmaya karar verme sürecinden “Poşetto” kitabını yazma nedeni ve geri dönüşüme, kitaplarındaki birbirinden güzel görsellerin hazırlanma sürecinden kitap yazarken nelerden ilham aldığına kadar öğrencilerimizin yönelttiği pek çok soru; Kerimoğlu tarafından yanıt buldu. Yazar ayrıca, kitap yazarken araştırma yapmanın ve özgün ürünler ortaya çıkarmanın önemine de dikkat çekti.

Söyleşinin sonunda öğrencilerimizde doğa ve çevre konularında farkındalık oluşturan Ceren Kerimoğlu için hazırlanan teşekkür belgesi ve TEMA Vakfına yazar adına okulumuz tarafından yapılan fidan bağışının görseli, çevrim içi paylaşıldı.

Bizler de katılımı, öğrencilerimize yaşattığı bu güzel söyleşi deneyimi ve değerli paylaşımları için Ceren Kerimoğlu’na teşekkür ederiz.

Author Ceren Kerimoğlu Met with Our 2nd Grade Students in an Online Interview

Experienced reporter and announcer, presenter, presenter-trainer and author of children’s books, Ceren Kerimoğlu; met with our 2nd grade students in a pleasant online conversation, about her book “Poşetto”, which is about recycling, on November 24, 2021.

Kerimoğlu, wrote many books on nature and the environment and instilled awareness of nature and the environment with the colourful characters she created in her books. She started the conversation by describing the preparation process of a book. Afterwards, she frankly answered many questions from our students.

2021-11-25T16:52:56+03:00 24 Kasım 2021|İLKOKUL, TÜM HABERLER|