Ana Sayfa/İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER/“Yansıma ve Dönüşüm” Temalı 23. Görsel Sanatlar Sergimizi Açtık

“Yansıma ve Dönüşüm” Temalı 23. Görsel Sanatlar Sergimizi Açtık

İlköğretim Kurumları öğrencilerimizin görsel sanatlar derslerinde edindikleri bilgi ve becerilerin ürüne dönüştüğü “Yansıma ve Dönüşüm” temalı “23. Görsel Sanatlar Sergisi”nin açılışını, Çankaya Üniversitesinde 20 Nisan 2022 tarihinde gerçekleştirdik.

Temel sanat eğitimi, özgün baskı, heykel-seramik ve grafik tasarım derslerinde öğretmenleri rehberliğinde 1093 öğrencimiz tarafından sekiz farklı teknik ile hazırlanan 613 ürünün yer aldığı ve Çankaya Üniversitesi Resim Sanat Bilim Dalı Başkanı Öğr. Gör. Dr. Elif Fatma Tolun’un değerli katkılarıyla akademik bakış açısı kazanan sergi; dijital art, tasarım, seramik ve tuval çalışmaları ile linolyum baskılarından oluştu.

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Haftası” içinde yer alan, 23 Nisan coşkusunu bir kat daha artıran ve velilerimiz tarafından yoğun ilgi gören sergi; öğrencilerimizin oluşturduğu gitar ve flüt orkestrasının çaldığı eserler, koronun söylediği eğlenceli şarkılar ve öğrencilerimizin danslarıyla renklendi.

Sergide konuşan ve öğrencilerimize seslenen Genel Müdür Yardımcımız Dr. Seva Demiröz, “Sanatın her türlüsü, insanın biricikliğini değerli kılıyor; farklılıklara hoşgörüyü, saygıyı getiriyor. Sizleri sanatla iç içe, üretken görmek gurur verici. Sizler daha yaşanır bir dünya için umutlarımızsınız. Masallardaki süper kahramanlar gelip dünyamızı iyileştirmeyecekler. Dünyamızı daha sağlıklı, daha yaşanabilir, daha mutlu, daha barış dolu kılmak için iş başa düştü, sorumluluk bizlerde. Dünyamızın süper kahramanlara değil iyi insanlara ihtiyacı var.” diye konuştu.

We Opened Our 23rd Visual Arts Exhibition Themed “Reflection and Transformation”

We held the opening of the “23th Visual Arts Exhibition” on April 20th, 2022 at Çankaya University. Within the theme of “Reflection and Transformation”, our primary school students used the knowledge and skills they have acquired in their visual arts classes to create works of art which were displayed in the exhibition.

 

2022-04-27T13:01:54+03:00 21 Nisan 2022|İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER|