Ana Sayfa/İLKOKUL, TÜM HABERLER/Velimizden ‘‘Radyasyon ve Nükleer Teknolojinin Kullanım Alanları” Konusunda Bilgi Edindik

Velimizden ‘‘Radyasyon ve Nükleer Teknolojinin Kullanım Alanları” Konusunda Bilgi Edindik

3-G sınıfı öğrencimiz Yavuz Küçükaslan’ın velisi Nükleer Enerji Mühendisi Gökçe Küçükaslan’ı; Fen Bilimleri ve Hayat Bilgisi dersi kapsamındaki ‘‘Radyasyon ve Nükleer Teknolojinin Kullanım Alanları” konusunda tüm 3. sınıf öğrencilerimize yönelik çevrim içi bir sunum gerçekleştirmek üzere 28 Nisan 2022 tarihinde konuk ettik.

Mesleğini tanıtarak sunumuna başlayan velimiz; öncelikle bilim insanı Marie Curie’nin uranyumla yaptığı deneyler sonucunda radyoaktiviteyi keşfettiğini belirtti. Sonrasında Curie’nin eşi Pierre Curie ve Fizikçi Henri Becquerel ile “Fizik 1903 Nobel Ödülü”nün sahibi olduğunun bilgisini öğrencilerimizle paylaştı. Ardından nükleer santraller ve gıda güvenliğini sağlamak amacıyla nükleer enerji kullanıldığını ifade eden velimiz; tıp alanında, askeri alanda ve uzay çalışmalarında nükleer enerji kullanımına da örnekler vererek radyasyon ve radyoaktif ışınlarla ilgili öğrencilerimize bir video izletti.

Değerli zamanını bizlere ayıran ve öğrencilerimizi bilgilendiren Gökçe Küçükaslan’a teşekkür ederiz.

We Got Information From A Parent About “The Areas Where Radiation and Nuclear Technology Are Used”

We hosted Nuclear Energy Engineer, Gökçe Küçükaslan, who is the parent of 3-G class student Yavuz Küçükaslan, to make an online presentation on “The Areas Where Radiation and Nuclear Technology Are Used” within the scope of the Science and Social Studies courses for all our 3rd grade students on April 28, 2022.

2022-05-09T14:14:29+03:00 28 Nisan 2022|İLKOKUL, TÜM HABERLER|