Ana Sayfa/İLKOKUL, TÜM HABERLER/Velilerimizi “IB İlk Yıllar Programları” ile İlgili Bilgilendirdik

Velilerimizi “IB İlk Yıllar Programları” ile İlgili Bilgilendirdik

İlkokul öğrencilerimizin velilerine yönelik “Uluslararası Bakalorya (IB) İlk Yıllar Programları Uygulamaları-2” adlı toplantımızı, IB Yabancı Diller ve Uluslararası Programlar Akademik Danışmanı ve IB DP Koordinatörümüz Dr. Bülent İnal rehberliğinde 29 Kasım 2021 tarihinde gerçekleştirdik.

Program ile ilgili bilgilerin ayrıntılı olarak ele alındığı toplantının açılışını yapan ve dünya okulu olma yolcuğundaki süreci paylaşan İlköğretim Kurumları Müdürümüz Nermin Güney, sözü Akademik Danışmanımız Dr. Bülent İnal’a bıraktı.

Uluslararası Bakalorya Organizasyonu ile ilgili bilgi vererek konuşmasına başlayan İnal; organizasyonu oluşturan programları, program standartları ve uygulamalarını aktardı. Ayrıca IB ekosistemini oluşturan unsurlar olan öğrenci, öğretmen, okullar ile, yurt içi ve yurt dışı üniversiteler için IB programının yararlarını anlattı. İnal; IB Dünya Okulu olmak için gerekenleri ve okulumuzdaki IB DP uygulamalarını aktararak sözlerini tamamladı.

Yoğun katılımlı toplantı, İlkokulu Müdür Yardımcımız ve PYP Koordinatörümüz Tayfun Şen ile sürdü. IB Misyon bildirgesini açıklayan Şen, öğrenenin özne olması ve IB Öğrenen profili ile ilgili velilerimizi bilgilendirdi.

Şen’in ardından söz alan İlkokul Müdür Yardımcısı Begüm Sarıkavak ise programın öğrenen topluluğu olan öğrenci-öğretmen, öğrenci-akran, okul-aile ilişkisine; öğrenme ve öğretim yaklaşımları, düşünme, iletişim, öz yönetim, araştırma ve sosyal becerilere yararlarını paylaştı.

İlköğretim Kurumları Müdür Başyardımcımız Kadriye Toker ise merkez ve birimlerimizin çalışmaları başta olmak üzere, yürüttüğümüz uluslararası projeleri velilerimizle paylaştı.

Toplantının son bölümünde konuşan ve eğitimde deneyimin önemine dikkat çekerek sözlerine başlayan Genel Müdür Yardımcımız Dr. Seva Demiröz, “IB’nin 53 yıllık deneyimi ile kendi deneyimimizi bütünleştirerek uluslararası kalite ölçütlerinde bir hedef koyduk.” dedi. PYP okulu olmayı seçme nedenlerinden küreselleşmeye kadar pek çok konuda velilerimizle etkin paylaşımlarda bulunan Demiröz, değişim ve dönüşümün hızlı yaşandığı içinde bulunduğumuz yüzyıla öğrencilerimizi en donanımlı biçimde hazırlamada programın önemli araçları olduğunun altını çizdi.

We Informed Our Parents About The “IB Primary Years Programme

We held the “International Baccalaureate (IB) Primary Years Programme Implemantations 2″ meeting for the parents of our students in primary school under the guidance of Dr. Bülent İnal, our IB Foreign Languages and International Programs Academic Advisor and IB DP Coordinator, on 29th November 2021.

2021-12-01T20:18:41+03:00 29 Kasım 2021|İLKOKUL, TÜM HABERLER|