Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Veli ve Öğrencilerimiz ile “Lise Tanıtımı ve SAEV ÜBB Sınavı” ile İlgili Bilgilendirme Toplantısında Buluştuk

Veli ve Öğrencilerimiz ile “Lise Tanıtımı ve SAEV ÜBB Sınavı” ile İlgili Bilgilendirme Toplantısında Buluştuk

8. sınıf veli ve öğrencilerimize yönelik “LGS hazırlık süreci Arı Anadolu Lisesi-Arı Fen Lisesi Tanıtımı ve SAEV ÜBB Sınavı Bilgilendirme Toplantısı”nı yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerimizin katılımıyla 6 Ocak 2022 tarihinde çevrim içi gerçekleştirdik.

Toplantımız, İlköğretim Kurumları Müdürümüz Nermin Güney’in açılış konuşmasıyla başladı. Güney’in ardından söz alan 8. Sınıflar Müdür Yardımcımız Erdinç Aslan LGS’ye hazırlık sürecinde okulumuzda yürütülen proje ve uygulamaları paylaştı.

Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi Müdürümüz Engin İnal; YKS başarılarımızdan lise eğitim programlarına, hafta sonu kurslarından katıldığımız ulusal ve uluslararası yarışmalara kadar pek çok konuda veli ve öğrencilerimizi bilgilendirdi.

İnal’ın konuşmasının ardından Uluslararası Yabancı Dil Sınavlar, Akademik Rehberlik, Bireysel ve Mesleki Gelişim, Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ve YKS Hazırlık Süreci Uygulamaları ile bilgilendirmeler;  akademik danışman, koordinatör, öğretmen ve birim sorumlularımız tarafından yoğun katılımlı toplantıda ele alındı.

Toplantının son bölümünde konuşan Genel Müdür Yardımcımız ve Sıtkı Alp Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Dr. Seva Demiröz ise ÜBB’nin (Üstün Başarı Bursu Sınavı) tarihi, içeriği ve burs oranları ile ilgili bilgi vererek IB DP kayıt ölçütlerini veli ve öğrencilerimizle paylaştı.

“Informative Meeting on High School and SAEV UBB Exam”

On January 6, 2022 we held an online informative meeting on “High School &LGS preparation process and SAEV UBB Exam” for our 8th graders and their parents with the participation of our administrators, teachers, students and parents.

Our meeting started with the opening speech of Mrs. Güney,Principal of Primary Education Institutions,

 and continued with Mrs. İnal,Anatolian and Science High School Principal.Valuable information was given on  many subjects from our achievements to high school education programs, weekend courses ,national and international competitions.

After Mrs. İnal’s speech, information on International Foreign Language Exams, Academic Guidance, Individual and Professional Development, Overseas Education Consultancy and YKS Preparation Process Application was given with the light of academic advisors, coordinators, teachers and unit managers .

At the last part of the meeting, our Deputy General Manager and Sıtkı Alp Education Foundation Board of Trustees Member, Dr. Seva Demiröz, shared  IB DP registration criteria with our parents and students by giving information about the history, content and scholarship rates of the ÜBB (Outstanding Achievement Scholarship Exam).