Ana Sayfa/BAŞARILAR, İLKOKUL, TÜM HABERLER/Uluslararası Yabancı Dil Sınavlarından İlkokul Öğrencilerimize 237 Sertifika

Uluslararası Yabancı Dil Sınavlarından İlkokul Öğrencilerimize 237 Sertifika

İlkokul öğrencilerimizin uluslararası yabancı dil sınavlarındaki başarılarını kutladığımız ve sertifikalarıyla buluşturduğumuz “Golden Bees Certificate Ceremony 2023” törenimizi, 7 Aralık 2023 tarihinde gerçekleştirdik.

Törende ilk sözü alan İlköğretim Kurumları Uluslararası Proje ve Sınav Koordinatörümüz Ekaterina Bozdoğan uluslararası sınavlara katılmanın öneminin yanı sıra yabancı dilde yürüttüğümüz uluslararası proje ve çalışmalar ile öğrencilerimizin etkinliklere olan ilgisine sözlerinde yer verdi. Bozdoğan’ın ardından da geçtiğimiz yıl Movers ve PET sınavlarına katılan 4 ve 8. sınıflarımızdan 2 öğrencimiz; bu yıl bir üst seviye sınavları deneyimleyecek öğrencilerimizle hem duygu düşüncelerini hem de önerilerini paylaştılar.

Cambridge Language Assessment Starters, Movers sınavları ile TOEFL Primary sınavlarında Türkiye dereceleri üzerinde puan alan 237 öğrencimiz uluslararası sertifikalarını öğretmen ve yöneticilerimizden aldılar. İngilizcenin yanı sıra Almanca ve İspanyolca becerilerini de öğretmenleri ile konuşarak gösterdiler.

Koro ve orkestrada yer alan öğrencilerimizin yabancı dilde seslendirdiği şarkılar ve müzik dinletileri de velilerimizden yoğun alkış aldı.

Tören sonunda konuşan Arı Okulları Yabancı Diller Eğitim Merkezi ve Uluslararası Programlar Akademik Danışmanımız Dr. Bülent İnal ise yabancı dilin uluslararası bilinç ve farkındalık yönünden yararlarını paylaşarak öğrencilerimizi elde ettikleri başarılarından dolayı kutladı.

2023-12-07T14:57:16+03:00 7 Aralık 2023|BAŞARILAR, İLKOKUL, TÜM HABERLER|