Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, BAŞARILAR, ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Uluslararası Yabancı Dil Sınavlarında 245 Ortaokul ve Lise Öğrencimize Sertifika

Uluslararası Yabancı Dil Sınavlarında 245 Ortaokul ve Lise Öğrencimize Sertifika

Ortaokul ve lise öğrencilerimizin uluslararası dil sınavlarındaki başarılarını kutladığımız ve öğrencilerimizi uluslararası sertifikalarıyla buluşturduğumuz “Golden Bees Certificate Ceremony-2023” törenimizi 23 Kasım 2023 tarihinde gerçekleştirdik.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladığımız törende ilk sözü Uluslararası Sınavlar ve Projeler Koordinatörümüz Ekaterina Bozdoğan aldı. Bozdoğan’ın uluslararası yabancı dil sınavlarına ilişkin paylaşımların ardından ortaokul öğrencimiz “Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi”ni İngilizce okurken “Atatürk’e Mektup Yarışması”nda başarılı olan ortaokul öğrencilerimize başarı belgeleri verildi.

Öğrencilerimizin yabancı dil eğitimindeki başarılarının çıktılarını aldığımız törende; “Cambridge English Language Assessment” sınavlarından Flyers sınavında 54, KET sınavında 53, PET sınavında 42 ve FCE sınavında 17 öğrencimiz sertifika alırken EDEXCEL INTERNATIONAL GCSE ENGLISH B sınavında 20, AP sınavında 2, IELTS sınavında 17, SAT sınavında ise 7 öğrencimiz İngilizceyi etkin kullanma becerilerini belgeyle tescilledi. DELE sınavında başarılı olan 3 öğrencimiz yabancı dil olarak İspanyolca dil yeterliliğini resmi olarak belgeleyen diplomalarını yöneticilerimizden alırken Almanca Fit in Deutsch sınavında başarılı olan 28 öğrencimiz uluslararası geçerliliği olan belgelerini aldı. Zertifikat Deutsch B1 sınavlarında 4 öğrencimiz ise Almanya’da bir yükseköğretim kurumunun hazırlık sınıfına gitmeyi sağlayan ve uluslararası geçerliliği olan sertifikalarıyla buluştu. Törene konuk olan SI-UK Education Council Merkez Sınavları Müdürü İnanç Çil ise okulumuzun Cambridge Sınav Merkezi olduğunu belgeleyen sertifikayı, İlköğretim Kurumları Müdürümüz Kadriye Toker’e sundu. Konuşmasında uluslararası sınavların önemini belirten Çil, okulumuzun Cambridge sınavlarındaki başarısını dile getirdi.

Okul orkestramız ve koromuz tarafından seslendirilen yabancı dildeki şarkılarla renklenen törende; sınavlarda başarılı olan öğrencilerimiz duygu ve düşüncelerini katılımcılara aktardı. Arı Okulları Yabancı Diller Eğitim Merkezi ve Uluslararası Programlar Akademik Danışmanımız Dr. Bülent İnal ise yabancı dilin önemine ilişkin görüşlerini paylaştı.

Tören sonunda konuşan Genel Müdür Yardımcımız Dr. Seva Demiröz, “Bizleri bu anlamlı törende buluşturan öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. Bu kadar yüksek sayıda, bu denli başarılı sonuçlar, Arı Okullarının yabancı dil alanındaki nitelikli eğitiminin, uluslararası düzeyde somut bir kanıtıdır. Sevgili öğrencilerimiz, yabancı dil eğitimindeki bu başarıları ile sadece bu alandaki yeterliliklerini değil, aynı zamanda özgüvenlerini, iletişim ve sosyal becerilerini, küresel bakış açılarını geliştirdiler; arkadaşlarına, Arılılara başarı yolculuklarında ilham kaynağı oldular. Öğrencilerimizi yürekten kutluyorum. Öğretmenlerimize kıymetli emekleri için teşekkür ediyorum ve elbette değerli velilerimize bize olan destekleri için teşekkür ediyorum.” dedi.

İlkokul ve 5. sınıf öğrencilerimize yönelik “Golden Bees Sertifika Töreni”miz ise 7 Aralık 2023’te gerçekleştirilecek.

Certificates for 245 Middle and High School Students in International Foreign Language Exams

We held the “Golden Bees Certificate Ceremony-2023” on November 23, 2023, where we celebrated the success of our middle and high school students in international language exams and gave them their international certificates.