Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Uluslararası Yabancı Dil Sınav Başarılarımızı Sertifika Töreniyle Kutladık

Uluslararası Yabancı Dil Sınav Başarılarımızı Sertifika Töreniyle Kutladık

Ortaokul ve lise öğrencilerimizin İngilizce, Almanca ve İspanyolca dillerindeki yabancı dil becerilerini belgeleyen uluslararası sertifikalarıyla buluşturduğumuz “Golden Bees Sertifika Töreni”mizi 1 Aralık 2022 tarihinde gerçekleştirdik.

Cambridge Sınavlarında son iki yılda Türkiye ortalamasının üzerinde başarı gösteren öğrencilerimiz ile birlikte IELTS, SAT, Edexcel International GCSE (Specification B), TOEFL, Almanca Fit in Deutsche ve İspanyolca DELE sınavlarında yeterliliklerini kanıtlayan öğrencilerimiz uluslararası sertifikalarını yöneticilerimizden almanın gururunu yaşadılar.

Törende konuşan ve öğrencilerimizi uluslararası başarılarından dolayı kutlayan Uluslararası Sınavlar ve Projeler Koordinatörümüz Ekaterina Bozdoğan; “Arı okulları olarak, hem ulusal hem de uluslararası platformlarda avantajlar sağlayan ilkeler, uygulamalar ve disiplinler arası öğrenme programları ile uyumlu Dil Politikası yürütüyoruz. Öğrencilerimiz, kendi öğrenmeleri için sorumluluk almaya ve daha barışçıl bir dünya yaratmak için etki yaratmaya kararlı bir dünya vatandaşı profili sergilemek için ulusal ve uluslararası projelerde, iş birliklerinde, çevrim içi ve yüz yüze konferanslarda yer alıyor. Öğrencilerimiz bilgili, sorgulayan, açık fikirli, ilgili ve düşünen öğrenenlerdir. Dünya gündemini izler ve meraklı problem çözücüler olarak parlak çözümler bulurlar.” dedi.

Öğrencilerimizin uluslararası başarılarını coşkuyla kutladığımız törenimiz; 6 ve 7. sınıf öğrencilerimizden oluşan koromuz ve ortaokul orkestramızın sergilediği performanslarıyla tamamlandı.

We Celebrated Our International Foreign Language Exam Success with a Certificate Ceremony

We held our “Golden Bees Certificate Ceremony” on December 1st, 2022, in which we came together with our middle and high school students to certify their foreign language skills in English, German and Spanish.