Ana Sayfa/İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Uluslararası Projede Tayvanlı Öğrencilerle Çevre Sorunlarına Çözüm Ürettik

Uluslararası Projede Tayvanlı Öğrencilerle Çevre Sorunlarına Çözüm Ürettik

‘SustainaBEES’ eTwinning projesi kapsamında ilkokul öğrencilerimiz ve Tayvan Hui-Wen Uluslararası Okulu öğrencilerini çevre sorunları ve çözümleri ile ilgili düşünce ve projelerini paylaşmak üzere 19 Aralık 2023’te çevrim içi bir toplantıda buluşturduk.

7. sınıf öğrencilerimizden oluşan YRE ekibi üyelerimiz rehberliğinde ‘Yerel sorunlar, küresel çözümler!’ temasıyla düzenlenen toplantıda; Türkiye ve Tayvan’da atık yönetimi ve kentsel alanların yeşillendirilmesi için fark oluşturan çözüm önerileri ortak okullardan öğrenciler tarafından sunuldu.

Uluslararası buluşmada Tayvanlı öğrencilerle tanışan ve Tavyan’ın okul kültürünü ilişkin bilgi edinme olanağı bulan ilkokul öğrencilerimiz; Tayvanlı öğrencilerle birlikte İngilizceyi etkin kullanma becerilerini gösterdiler.

We Found Solutions to Environmental Problems with Taiwanese Students in the International Project

Within the scope of the ‘SustainaBEES’ eTwinning project, we brought together our primary school students and Taiwan Hui-Wen International School students in an online meeting on December 19, 2024, to share their thoughts and projects on environmental problems and solutions.

2024-01-06T10:56:41+03:00 19 Aralık 2023|İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER|