Ana Sayfa/İLKOKUL, TÜM HABERLER/Uluslararası Projede Küresel Kıtlık, İsraf ve Sağlıklı Beslenmeye Dikkat Çektik

Uluslararası Projede Küresel Kıtlık, İsraf ve Sağlıklı Beslenmeye Dikkat Çektik

3. sınıf öğrencilerimiz ile “International Whole Grain Day (Tam Tahıl Günü)” projesi kapsamında “Why is Local Food Important? (Yöresel Yemek Neden Önemlidir?)” sorusuna yanıt aradığımız uluslararası bir çalışmayı, 12-30 Aralık 2022 tarihleri arasında gerçekleştirdik.

Öğrencilerimizin IB-PYP öğrenen profillerinden iletişim kuran, araştıran-sorgulayan, dengeli, ilkeli ve duyarlı özelliklerine uyumlu olarak yapılandırdığımız projede; uluslararası iş birliğini ve kültürel etkileşimi önceledik.

Bilinçli tüketici ve çevreci bireyler olarak yepyeni kazanımlar edindikleri çalışmada öğrencilerimiz; sosyal sorumluluk bilinciyle de sloganlar hazırladılar. Dünyada yaşanan kıtlık ve israfı azaltabilme yönünde alınabilecek önlemler ile sağlıklı ve sağlıksız yiyeceklerin tüketimi konusunda düşüncelerini paylaştılar.  Paylaşımları sonucunda ise paketli ve hazır gıdaların tüketimini azaltmaya dönük etkin sunumlar hazırladılar.

Uluslararası projede ortaya çıkan ürünler, sanal ortamda oluşturulan bir dijital pano uygulamasında öğrencilerimiz ve proje ortağı okul öğrencileri tarafından paylaşıldı.

We Drew Attention to Global Famine, Waste and Healthy Eating with an  International Project

 As part of the “International Whole Grain Day” project,  we carried out an international study with our third graders  in which we found an answer to the question “Why is Local Food Important?” between 12-30 December 2022.

2022-12-30T10:00:36+03:00 30 Aralık 2022|İLKOKUL, TÜM HABERLER|