Ana Sayfa/ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Türk Tarihini Yeniden Yazan Kahraman Komutanlardan Kazım Karabekir’in Kızı Timsal Karabekir’i Söyleşide Konuk Ettik

Türk Tarihini Yeniden Yazan Kahraman Komutanlardan Kazım Karabekir’in Kızı Timsal Karabekir’i Söyleşide Konuk Ettik

Kurtuluş Savaşı’nı başlatan komutanların arasında yer alan ve savaştaki başarısıyla Türk tarihine yön veren isimlerden biri olan Kazım Karabekir’in kızı Timsal Karabekir 7 Mayıs 2024 tarihinde tarih dolu bir söyleşide öğrencilerimizle bir araya geldi.

Öğrencilerimizin yoğun ilgi gösterdiği söyleşide Timsal Karabekir, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün en yakın silah arkadaşlarından olan ve Kurtuluş Savaşının kahramanı Doğu Cephesi Komutanı Kazım Karabekir’e ilişkin anıları ve Milli Mücadele dönemini kendi arşivinden fotoğraflarla öğrencilerimize anlattı.

Türkiye’nin kuruluş öyküsünün yazıldığı Milli mücadele döneminde verilen insanüstü çabayı ve bu büyük dönüşümü sağlayan askeri kadronun dehasını ve Türk ulusunun fedakârlığını paylaşan Karabekir, tarihi bilmenin ve vatanı korumanın önemini bir kez daha öğrencilerimizle paylaştı.

Söyleşinin sonunda tarih öğretmeni olan İlköğretim Kurumları Müdürümüz Kadriye Toker günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaparken Genel Müdür Yardımcımız Seda Tarman tarafından ise değerli konuğumuza çiçek ve plaket takdimi yapıldı.

Öğrencilerimizle bir araya gelerek Milli mücadele dönemini ve 15. Kolordu Komutanı Kazım Karabekir’i tanıtan ve pek çok yönüyle bizlerle paylaşan Timsal Karabekir’e katılımı ve değerli paylaşımları için teşekkür ederiz.

We Hosted Timsal Karabekir, Daughter of Kazım Karabekir, One of the Heroic commanders Who Rewrote Turkish History, in an Interview

On May 7, 2024, our students had the privilege of engaging in a historically significant interview with Timsal Karabekir, the daughter of Kazım Karabekir, a prominent commander who played a crucial role in initiating the War of Independence. Kazım Karabekir’s contributions to Turkish history, particularly his success in the war, have left an indelible mark, and this interview provided a unique opportunity for our students to learn from his legacy.

2024-05-23T09:44:58+03:00 7 Mayıs 2024|ORTAOKUL, TÜM HABERLER|