Ana Sayfa/İLKOKUL, TÜM HABERLER/Tiyatro Şenliğimizi “Bremen Mızıkacıları” Oyunu ile Tamamladık

Tiyatro Şenliğimizi “Bremen Mızıkacıları” Oyunu ile Tamamladık

İlköğretim Kurumları 4. sınıflar tiyatro kulübü öğrencilerimiz ile drama öğretmenlerimiz tarafından sahneye uyarlanan “Bremen Mızıkacıları” adlı oyunu, “Tiyatro Şenliği”mizin kapanış oyunu olarak 16 Haziran 2022 tarihinde Çankaya Üniversitesi Kırmızı Salon’da sahneledik.

Hayvanları koruma ve arkadaşlığın önemi ile ilgili farkındalık oluşturmayı amaçlayan oyunda öğrencilerimiz, teatral becerilerini sahneye yansıtarak farkındalık oluşturdular. Oyun öncesinde ise 4. Sınıflar Dijital Sanat Kulübü öğrencilerinin afiş tasarım sergisi, konukların beğenisine sunuldu.

Oyunun ardından söz alan, sanatın iyileştirici ve dinlendirici yönü üzerinde duran İlköğretim Kurumları Müdürümüz Nermin Güney; şenlik süresince performans sahneleyen tüm tiyatro kulübü öğrencilerini ve şenlikte emeği geçenleri kutladı.

We Completed Our Theater Festival with the play “Town Musicians of Bremen”

We staged the play “Town Musicians of Bremen” adapted by our 4th grade theater club students and drama teachers, at Çankaya University Red Hall on June 16, 2022 as the closing play of our “Theater Festival”.

2022-06-18T11:56:56+03:00 16 Haziran 2022|İLKOKUL, TÜM HABERLER|