Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/Tıp Doktoru Mezunumuzdan Öğrencilerimize Doğru Kariyer İçin İpuçları

Tıp Doktoru Mezunumuzdan Öğrencilerimize Doğru Kariyer İçin İpuçları

“11. Kariyer Platformu Etkinlikleri” kapsamında 12. sınıf öğrencilerimize meslek seçimlerinde rehberlik etmeye yönelik Fen Lisesi 2004 mezunumuz Tıp Doktoru Elifcan Haberal’ı 13 Mart 2024 tarihinde okulumuzda konuk ettik.

Kariyerini kanser cerrahisi konusunda sürdüren mezunumuz; mesleği ve çalışma alanlarını, mesleğini seçme nedenlerini ve ilgi alanlarının mesleği üzerindeki etkilerini öğrencilerimizle paylaştı. Lisans sonrası uzmanlık ile ilgili de bilgiler veren Haberal; dijital dünyada mesleğine ilişkin sanal gerçeklik simülasyonlarının eğitim sürecindeki yeri, robot teknolojisi ve yapay zekaya sözlerinde yer verdi. Üniversiteye hazırlık dönemi ve yabancı dilin mesleğine etkilerini anlatan mezunumuz; hem öğrencilerimizin merak ettiği soruları yanıtladı hem de doğru meslek seçimi için onlara önerilerde bulundu.

Değerli mezunumuz Dr. Elifcan Haberal’a katılımı ve öğrencilerimizin kariyer yolcuğuna ışık tutan değerli paylaşımları için teşekkür ederiz.