Ana Sayfa/ORTAOKUL, TÜM HABERLER/“Sosyal Sorumluluk” ve “Sürdürebilirlik” Temalı STEAM Projelerimizi Gerçekleştirdik

“Sosyal Sorumluluk” ve “Sürdürebilirlik” Temalı STEAM Projelerimizi Gerçekleştirdik

Ortaokul öğrencilerimiz ile mühendislik tasarım döngüsünü kullanarak STEAM dersi öğretmenlerimiz rehberliğinde fen bilimleri, matematik, bilişim teknolojileri ve yazılım derslerini içeren disiplinler arası yürüttüğümüz projelerimizi tamamladık.

Dönem boyunca 5. sınıf öğrencilerimiz ile Rehber Robot GEN (Görme Engelliler için Navigasyon) projesini; 6. sınıf öğrencilerimiz ile de uluslararası yürütülen “Do Good Save Food“ projemiz kapsamında yemek israfını önlemeye yönelik çeşitli Arduino etkinlikleri gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz her iki projede de 3 boyutlu modelleme yapmayı sağlayan bir programda oluşturdukları ürünlerin çıktılarını 3 boyutlu yazıcımızdan aldılar.

7. sınıf öğrencilerimizle ise Birleşmiş Milletler tarafından 2015 yılında kabul edilen 17 adet “Küresel Amaç”tan biri olan “Sürdürülebilir Şehirler“ projesini yürüttük. Proje kapsamında yaşadıkları kente ilişkin sorunlar üzerinde beyin fırtınası yapan öğrencilerimiz; gelecek nesiller için sağlıklı ve yaşanabilir bir ortam bırakmaya dönük Arduino etkinlikleri ile çözümler ürettiler. Öğrencilerimizin ortak çalışmasının ürünü olan ve “Ulaşım ve Yerleşim, Tarım ve Gıda, Su ve Hammadde Geri Dönüşümü, Enerji Kullanımı ve Verimliliği, Hava Kirliliği” konularını içeren altıgen biçiminde “Sürdürülebilir Şehirler“ maketi ise okulumuzda sergilendi.

2023-06-20T12:17:56+03:00 16 Haziran 2023|ORTAOKUL, TÜM HABERLER|