Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER/Sıfır Atık Farkındalığımızı 7. Fen Oyunlarına Yansıttık

Sıfır Atık Farkındalığımızı 7. Fen Oyunlarına Yansıttık

Özel Arı Okulları olarak öğrencilerimizde “Sıfır Atık” bilinci oluşturma ve farkındalıklarını artırmaya dönük etkinliklerimizi bu kez de “7. Fen Oyunları”mızın bir parçası olarak yaşamla buluşturduk.

Bilimin ürüne dönüştüğü fen oyunları etkinliğimizde, öğrencilerimizin özenle hazırladığı ve sıfır atığa dönük projelerimizi paylaştıkları stant başta olmak üzere geri dönüşüm logolarıyla dikkat çektiğimiz çöp kutuları, “Gezegeni Koru, Gelmesin Sonu” sloganıyla hazırladığımız deniz temalı hatıra fotoğrafı panosu yer aldı.

İlköğretim Kurumlarımızda atık pil, liselerimizde ise plastik atık toplama ve atık yağlardan sabun yapımı ile bu eğitim öğretim yılı sonuna dek sürdüreceğimiz “Sıfır Atık” projelerimizi, fark yaratan proje ve kampanyalarımızla gelecek yıllarda da devam edeceğiz.

Our Zero Waste Awareness in the 7th Science Games

As Private Arı Schools, we have organized activities to create and raise “Zero Waste” awareness among our students, this time as a part of  our  7th Science Fair .