Ana Sayfa/İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Sanata ve Estetiğe İlişkin İzlerimizi 24. Görsel Sanatlar Sergimiz ile Yansıttık

Sanata ve Estetiğe İlişkin İzlerimizi 24. Görsel Sanatlar Sergimiz ile Yansıttık

İlköğretim Kurumları öğrencilerimizin art- painting – craft, seramik-heykel, dijital sanat ve tasarım atölyesi kulüpleri ile grafik tasarımı, seramik-heykel, özgün baskı ve temel sanat eğitimi derslerinde öğretmenleri rehberliğinde “İzler-Yansımalar” temasında hazırladığı birbirinden renkli görsel sanatlar ürünlerinden oluşan 24. Görsel Sanatlar Sergimizin açılışını Çankaya Üniversitesinde 3 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirdik.

Koromuzun ritimleri eşliğinde okuduğumuz İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu ile başlayan sergi açılışı programında; dans kulübü öğrencilerimizin birbirinden renkli dansları ve orkestramızın Yeşilçam film müziklerinden oluşan performansları velilerimizden yoğun alkış aldı.

Sergi açılışı öncesi konuşan Genel Müdür Yardımcımız Seda Tarman, “Öğrencilerimizi evrensel sanat değerlerini kavrayan,  yaratıcı ve estetik bakış açısına sahip bireyler olarak yetiştirmeyi önemsiyoruz. Artık gelenekselleşen sanat sergimiz bunun en büyük kanıtıdır.” dedi. Sergide görsel sanatlar becerileriyle öne çıkan ve sahnede yüksek performans gösteren tüm öğrencilerimizi kutlayan Tarman, disiplinler üstü yaklaşımları ile öğrencilerimizin düşlerini gerçekleştirmelerine katkıda bulunan tüm yönetici ve öğretmenlerimiz ile törende emeği geçen çalışanlarımıza teşekkür etti. Tarman’ın sözlerinin ardından da rengârenk sergiye geçildi.

Piet Mondrian, Henri Matisse ve Pablo Picasso tablolarından, seramik ve tasarım çalışmalarına dijital resimden tuval üzerine akrilik ve manzaraya kadar görsel sanatların pek çok rengi 1125 öğrencimizin 672 çalışmasıyla sergide yer buldu. Bununla birlikte öğrencilerimizin parçadan bütüne quilling, etamin işleme, linol baskı, origami, metalik noktalama, üç boyut kâğıt tasarımı, “Hayat Felsefesi” grafitti ve ön plan-arka plan alternatif grup tasarım çalışmalarını da velilerimizin beğenisine sunduk.

We Performed Our 24th Visual Arts Virtual Exhibition Themed “Traces-Reflections”

We held the opening of our 24th Visual Arts Exhibition which is consisting of colorful visual arts products prepared by our Primary School students under the guidance of their teachers in art-painting – craft, ceramic-sculpture, digital art and design workshop clubs and graphic design, ceramics-sculpture, original printing and basic art education classes at Çankaya University on May the 3rd, 2023.

3

2023-05-05T14:21:34+03:00 3 Mayıs 2023|İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER|