Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Şampiyon Basketbolcularımız Başarılarını Ankara İl Millî Eğitim Müdürü Yaşar Koçak ile Paylaştı

Şampiyon Basketbolcularımız Başarılarını Ankara İl Millî Eğitim Müdürü Yaşar Koçak ile Paylaştı

Ankara İl Millî Eğitim Müdürü Yaşar Koçak, yerel ve ulusal başarılarıyla bizlere büyük gurur yaşatan Türkiye Şampiyonu Genç Kız ve Türkiye İkincisi ünvanlı Yıldız Kız Basketbol Takımlarımızda görev alan öğrencilerimizi, 3 Mayıs 2024 tarihinde makamında konuk etti.

Genel Müdür Yardımcımız Dr. Seva Demiröz, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi Müdürümüz Engin İnal, İlköğretim Kurumları Müdürümüz Kadriye Toker ve takım antrenörlerimizin de hazır bulunduğu toplantıda Yaşar Koçak; öğrencilerimizle sohbet ederek başarılarından dolayı kutladı.

Sohbette sporun yaşamdaki önemi ve iyileştirici özelliğine değinen Koçak; okulumuzun spora ve sanata olan ilgisinden övgüyle söz ederek haziran ayında Çin’de düzenlenecek Dünya Okullar Arası Basketbol Şampiyonasına katılmaya hak kazanan Genç Kız Basketbol Takımı oyuncularımıza ve antrenörlerimize başarılar diledi. Öğrencilerimizin kritik maçlarla ilgili anılarını da dinleyen Koçak; Çin yolcuğu öncesi sporcu öğrencilerimize önerilerde de bulundu.

Toplantıda konuşan Genel Müdür Yardımcımız Dr. Seva Demiröz; “Okulumuzda akademik başarısının yanı sıra sportif, sanatsal ve kültürel yönlerden öğrencilerimizin  bütüncül gelişimlerini önemsiyoruz. Bu alanların birbirini desteklediğine inanıyoruz. Öğrencilerimiz sportif alanlardaki başarılarını akademik alana da yansıtıyorlar” diyerek okulumuzdaki spor branşları ve 250’ye yakın lisanslı sporcumuz hakkında bilgi verdi.