Ana Sayfa/ORTAOKUL, TÜM HABERLER/RPDM Akademik Danışmanımızdan Velilerimize “Öz Düzenleme Becerileri” Üzerine Paylaşım

RPDM Akademik Danışmanımızdan Velilerimize “Öz Düzenleme Becerileri” Üzerine Paylaşım

Ortaokul öğrencilerimizin velilerine yönelik “Çocuklarda Öz Düzenleme Becerileri ve Anne Baba Tutumları” konulu veli paylaşım toplantımızı, RPDM Akademik Danışmanımız ve Çankaya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Uğur Öner rehberliğinde 20 Kasım 2023 tarihinde çevrim içi gerçekleştirdik.

Genel Müdür Yardımcımız Dr. Seva Demiröz, İlköğretim Kurumları Müdürümüz Kadriye Toker, yönetici, öğretmen ve velilerimizin yer aldığı buluşmada Prof. Dr. Uğur Öner, öz düzenlemenin önemine ilişkin farkındalık oluşturan bilgileri akademik bakış açısıyla ele aldı. Öz düzenlemenin tanımından öz düzenleme becerilerinin gelişimine, öz düzenleme stratejilerinden öz düzenlemenin akademik başarıyı etkileyen boyutlarına, ergenlikte öz düzenlemeden anne, baba ve çocuk ilişkisinde kullanılabilecek stratejilere ve teknoloji kullanımında öz düzenlemeye kadar pek çok bilgiyi velilerimizle paylaştı.

Toplantının son bölümünde söz alan rehberlik uzmanımız ise teknoloji kullanımında öz düzenlemeye yönelik çalışma yöntemlerini velilerimize aktararak ünlü bilim insanları tarafından konu ile ilgili kaleme alınan kitaplardan önerilerde bulundu.

2023-11-22T16:56:17+03:00 20 Kasım 2023|ORTAOKUL, TÜM HABERLER|