Ana Sayfa/ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Ortaokul Öğrencilerimizi Yaz Tatilini Verimli Geçirme ve Bir üst Öğrenim Basamağı ile ilgili Bilgilendirdik

Ortaokul Öğrencilerimizi Yaz Tatilini Verimli Geçirme ve Bir üst Öğrenim Basamağı ile ilgili Bilgilendirdik

5,6 ve 7. sınıf öğrencilerimize yönelik “Yaz Tatilini Verimli Geçirme Toplantıları”nı, yönetici, rehber öğretmen ve ölçme değerlendirme uzmanı ve zümre öğretmenlerimiz rehberliğinde 13 Haziran 2023 tarihinde gerçekleştirdik.

Toplantılarda ilk sözü alan Ölçme ve Değerlendirme Uzmanımız, 5 ve 6. sınıf öğrencilerimize yaz tatilini verimli geçirmeye yönelik önerilerde bulundu. 7. sınıf öğrencilerimize ise 8. sınıfta uygulanacak sınavlardan liselere geçiş sisteminde uygulanan merkezi sınav ile bilgilendirmelere, B-flipped Learning uygulamalarımızdan “Arı Yayınları”na kadar pek çok bilgiyi öğrencilerimizle paylaştı.

Rehber öğretmenimiz ise toplantılarda öğrencilerimize yaz tatilini verimli geçirme yöntemleri, düzenli ders çalışma ve hedef belirlemenin önemi, uygun çalışma ortamında odaklanma ve dikkat süresini etkileyen etmenler vd. konularda önerilerde bulundu.

7. sınıf öğrencilerimize yönelik toplantıda ayrıca Türkçe, matematik, fen bilimleri ve sosyal bilgiler öğretmenlerimiz tarafından Merkezi Sınav LGS-2023’te 7. sınıf kazanımlarını içeren sorularla örnek soru çözümü yapıldı.

2023-06-19T11:06:47+03:00 13 Haziran 2023|ORTAOKUL, TÜM HABERLER|