Ana Sayfa/ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Ortaokul Bilim Şenliğimizde Çeyrek Yüzyılı Geride Bıraktık

Ortaokul Bilim Şenliğimizde Çeyrek Yüzyılı Geride Bıraktık

6 ve 7. sınıf öğrencilerimize yönelik bu yıl 25’incisini düzenlediğimiz “Ortaokul Bilim Şenliği”mizi ARGEM uzmanları, danışman öğretmenler, Özel Arı Anadolu Lisesi ve Özel Arı Fen Lisesi mentör öğrencilerimizin rehberliğinde 13 Ocak 2024 tarihinde gerçekleştirdik.

6 ve 7. sınıflarımızdan 71 projenin 109 öğrencimiz tarafından yürütüldüğü ve 13 disiplinler arası projenin de yer bulduğu üç aylık bilim şenliği hazırlık sürecinde öğrencilerimiz önemli kazanım edindiler. Bilim dolu süreçte araştırma becerilerini geliştiren, dönüşümlü düşünen bireyler olarak çok yönlü bakış açılarıyla yaratıcı düşüncelerini yaşamla ilişkilendiren ve sorunlarını belirleyerek çözüm üreten öğrencilerimiz; düşüncelerini ürüne dönüştürdüler. Öğrencilerimiz özenle hazırladıkları projelerini akademisyenler ve uzmanlardan oluşan jüri üyelerinin beğenisine sundular.

Jüri sunumlarının ardından öğrencilerimiz 15 Ocak’ta öğrenci ve öğretmenlerimize sunumlarını yaparak şenlik coşkusu tüm okulumuzla paylaştılar.

Bilimsel süreç becerileriyle araştıran ve sürecin çıktılarını başarıyla sunan öğrencilerimiz, tiyatro kulübü, mini orkestra takımı ve piyano performanslarının yer aldığı ve 17 Ocak’ta Arı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen kapanış töreninde başarılarını doyasıya kutladı.

We Left A Quarter Century Behind in Our Middle School Science Fair

We held our “Middle School Science Fair”, which we organized for the 25th time this year, for our 6th and 7th grade students, on January 13, 2024, under the guidance of R&D experts, consultant teachers, and Ari Private Anatolian High School and Ari Private Science High School mentor students.

2024-02-07T10:58:24+03:00 17 Ocak 2024|ORTAOKUL, TÜM HABERLER|