Ana Sayfa/ARI ÖNOKUL, İLKOKUL, TÜM HABERLER/Önokul ve İlkokulumuz Resmi Olarak “IB Dünya Okulu” Oldu

Önokul ve İlkokulumuz Resmi Olarak “IB Dünya Okulu” Oldu

Önokul ve ilkokulumuzda 2 Eylül 2021 tarihinde başlayan Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı (IB PYP) resmi aday okulu yolcuğumuzu, “IB Dünya Okulu” yetkilendirilmesiyle sürdürmenin gururunu yaşıyoruz.

Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı (IB PYP) resmi aday okulu olduğumuz süreçte yürüttüğümüz çalışmalar, mesleki gelişim seminerleri, veli paylaşım toplantıları ve eğitim-öğretim uygulamalarının ardından; 4-5 Mayıs 2023 tarihlerinde IB Yetkilileri tarafından okulumuza değerlendirme ziyareti gerçekleştirildi.

Okulumuzun değerlendirilme süreci, IB tarafından belirlenen ve tüm dünyada kabul gören uluslararası ölçütler doğrultusunda başarıyla yürütüldü. Okulumuzla ilgili düzenlenen rapor sonucunda, önokul ve ilkokulumuz; 2 Haziran 2023 tarihinde resmi olarak Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı (IB PYP) için yetkilendirilmiş bir “Dünya Okulu” olarak kabul edildi.

IB PYP, öğrencilerimizin bireysel potansiyellerini keşfetmelerine ve bir dünya insanı olarak yetişmelerinin yanı sıra onların akademik, sosyal, duygusal ve bireysel becerilerini de geliştirmelerine olanak sağlayacak.

Özel Arı Okulları olarak bu önemli sürecin, okulumuzun sürekli gelişme yolculuğuna katkıda bulunacağına inanıyor, öğrencilerimize daha iyi bir gelecek sunmak için küresel bir eğitim topluluğunun bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz.

IB programlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi edinmek için https://ibo.org/  web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

2023-09-13T14:05:57+03:00 2 Haziran 2023|ARI ÖNOKUL, İLKOKUL, TÜM HABERLER|