Ana Sayfa/ARI ÖNOKUL, İLKOKUL, TÜM HABERLER/Önokul ve 1. Sınıf Öğrencilerimiz IB İlk Yıllar Etkinliğinde “Gölge Oyunu”nu Tanıdı

Önokul ve 1. Sınıf Öğrencilerimiz IB İlk Yıllar Etkinliğinde “Gölge Oyunu”nu Tanıdı

Önokul 3,4,5 yaş ve İlkokul 1. sınıf öğrencilerimize yönelik gölge oyunu karakterlerini tanıma, kültürel değerlerimiz konusunda farkındalık kazanma ve IB PYP “Kim Olduğumuz” teması kapsamında “Karagöz ile Hacivat-Benim de Duygularım Var” gösterisini, Yaratıcı Drama Zümremiz rehberliğinde 23 Kasım 2022 tarihinde gerçekleştirdik.

Karagöz ile Hacivat’ın yeni maceralarında duygularını nasıl yansıttığının irdelendiği oyunda; mutlu, üzgün, korkmuş, şaşırmış ve öfkelenmiş halleriyle perdede can bulan gölge oyunu kahramanlarının öyküsü öğrencilerimiz tarafından keyifle izlendi. Ayrıca oyun öncesi 4. Sınıflar Karagöz-Hacivat ve Gölge Oyunları Kulübü öğrencilerimiz Hacivat Karagöz’ün tarihi ve başlıca kahramanların özelliklerini anlattılar.

Our Preschool and 1st Grade Students Recognized the “Shadow Play” at the IB Primary Years Activity

We organized the “Karagöz and Hacivat- I Have Emotions” show within the scope of the IB PYP “Who We Are” theme, for our Preschool 3,4,5 year old and Primary School 1st grade students to raise awareness about our cultural values under the guidance of our Creative Drama Group in 23rd November 2022.

2022-11-26T10:47:27+03:00 23 Kasım 2022|ARI ÖNOKUL, İLKOKUL, TÜM HABERLER|