Ana Sayfa/ARI ÖNOKUL, TÜM HABERLER/Önokul Öğrencilerimiz “Ağaç” Konusunu “Bilim”le Anlattılar

Önokul Öğrencilerimiz “Ağaç” Konusunu “Bilim”le Anlattılar

5 yaş hazırlık grubu öğrencilerimizin dünyanın işleyişine ilişkin bilgi edinme ve daha yeşil bir dünya için sorumluluklarını öğrenmelerine yönelik yürüttüğümüz “Ağaç” konulu bilim eğitimi projemizin sunumlarını, 19-23 Aralık 2022 tarihleri arasında gerçekleştirdik.

IB PYP çalışmalarımız kapsamında öğrencilerimizin duyarlı ve araştıran-sorgulayan profiline uyumlu olarak ilkokul öncesi bilimsel yöntem becerileri edinmelerine yönelik hazırladığımız projede; ağaçların fiziksel özellikleri, değişim ve gereksinimleri ile dünyaya katkıları ayrıntılı olarak ele alındı.

Sekiz haftalık araştırma sürecinde birbirinden güzel oyunlar oynayan, deneyler yapan, öğretici videolar izleyen, öyküler dinleyen ve grafikler hazırlayan öğrencilerimiz; öğretmenleri rehberliğinde birbirinden renkli çalışmalarıyla ağaç konusunu içselleştirdiler. Okulumuza konuk olan kaynak velimiz rehberliğinde ağaç dikimine de katılan öğrencilerimiz; STEAM laboratuvarında ağaçtan kuş evi yaptılar.

Araştırma sonunda elde ettikleri bilgilerle ağaçların dünyaya sağladığı katkıları ve ağaçlardan yapılan malzemeleri tanıyan öğrencilerimiz; tüm disiplinlerde edindikleri becerileri ise açık sınıf günlerinde velilerinin beğenisine sundular.

2022-12-26T12:47:24+03:00 23 Aralık 2022|ARI ÖNOKUL, TÜM HABERLER|