Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/Okulumuzdan Harvardlı Ünlü Psikolog ile “Duygusal Zeka” Webinarı

Okulumuzdan Harvardlı Ünlü Psikolog ile “Duygusal Zeka” Webinarı

40’ncı yıl etkinliklerimiz kapsamında ve Sıtkı Alp Eğitim Vakfı (SAEV) organizasyonuyla “Duygusal Zeka”yı dünyaya tanıtan ve Harvard Üniversitesi Sanat ve Bilim Enstitüsü tarafından olağanüstü bir mezun olarak ödüllendirilen Amerikalı ünlü psikolog Dr. Daniel Goleman’ı, 9 Aralık’ta düzenlediğimiz uluslararası katılımlı web konferansta konuk ettik.

Anadolu Lisesi IB DP mezunlarımızdan Mancester Üniversitesinde Nörobilim bölümünü tamamlayan Selin Demiröz ve Princeton Üniversitesi Felsefe bölümünde lisans eğitimini sürdüren Aybars Önder’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen webinarda; “Duygusal Zeka” konusu Dr. Daniel Goleman tarafından çok yönlü olarak ele alındı.

“Zihinleri Güçlendirmek” konu başlıklı webinarda “Öğrencilerin Başarısı için Duygusal Zekayı, Öz Disiplini ve Sosyal Becerileri Geliştirmede Okulun Rolü” konusuna ilişkin düşüncelerini Türkiye ve yurt dışından panelistlerle paylaşan Dr. Goleman, öz farkındalığın, öz yönetimin, toplumsal farkındalığın ve ilişki yönetiminin önemine dikkat çekerek merak edilen soruları yanıtladı.

RPDM Akademik Danışmanımız Prof. Dr. Uğur Öner ve Anadolu Lisesi IB DP Koordinatörümüz Dr. Bülent İnal da konuyla ilişkin düşüncelerini paylaşarak webinara katkıda bulundular.

Çevrim içi konferansta söz alan ve çocukları yetiştirmek, onları tatmin edici ve başarılı bir yaşam sürdürmeleri yönünde güçlendirmek için, akıl ve kalbin uyumlu bir biçimde birleştiği, bütünsel gelişime odaklanan bir eğitim yaklaşımı benimsemenin zorunluğunu ifade eden Sıtkı Alp Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi ve Genel Müdür Yardımcımız Dr. Seva Demiröz, “Yapay zeka çağında duygusal zekanın ve sosyal duygusal öğrenmenin kritik değerler olduğunun farkına varmalıyız. Bu nedenle bu toplantının sonuçlarının çocuklarla ve gençlerle iletişim ve etkileşimimizi artırmanın yanı sıra sınıf içi uygulamalarımızı geliştirmemize de büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Our school’s Webinar on ‘Emotional Intelligence’ With The Renowned Harvard Psychologist

Our school hosted a webinar on “Emotional Intelligence” with the renowned Harvard psychologist Dr. Daniel Goleman as a special guest, organized as part of our 40th-anniversary events and in collaboration with the Sıtkı Alp Education Foundation (SAEV). Dr. Goleman, who introduced “Emotional Intelligence” to the world and was recognized as an exceptional graduate by the Harvard University Institute of Arts and Sciences, was honored in an international web conference held on December 9th.