Ana Sayfa/ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Okulumuz “Dünya Su Bilimleri Fuarı”na Ev Sahipliği Yaptı

Okulumuz “Dünya Su Bilimleri Fuarı”na Ev Sahipliği Yaptı

6. sınıf öğrencilerimiz ile su kaynakları konusunda çevre bilincini artırmaya yönelik uluslararası “Dünya Su Bilimleri Fuarı” etkinliğini, okulumuzun ev sahipliğinde 21-24 Mart 2022 tarihleri arasında gerçekleştirdik.

Uluslararası katılımlı çevrim içi etkinlikte matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler, görsel sanatlar ve yabancı dillerde yapılan disiplinler arası çalışmalar; suyun korunmasına dönük ortak bir eyleme dönüştü. Sürdürülebilir yaşam için suyun önemi ve sınırlı su kaynaklarının doğru kullanımına ilişkin yapılması gerekenler ise ABD, Portekiz, İspanya, İtalya, Hollanda ve Japonya’dan öğrenci ve öğretmenler tarafından kapsamlı sunumlarla ele alındı.

Yerel barajlara yapılan okul gezilerinden ağaç dikimine, düzenlenen afiş yarışmalarından su oyunlarına kadar pek çok etkinliğin uluslararası okullardan öğrenciler tarafından paylaşıldığı fuarda; okul toplulukları tarafından atılan yerel adımların dünya çapında etki yaratacağı düşüncesinde buluşuldu.

Our school organized the online “World Aquatic Science Fair”

We held the international online “World Aquatic Sciences Fair” event which was hosted by our school between 21-24 March 2022 with our 6th grade students to increase environmental awareness on water resources.

2022-03-26T13:04:16+03:00 24 Mart 2022|ORTAOKUL, TÜM HABERLER|