Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, ARI ÖNOKUL, İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Öğretmenler Günü’nü Hakan Aysev Konseri ile Kutladık

Öğretmenler Günü’nü Hakan Aysev Konseri ile Kutladık

Kuruluşumuzun 40. yılı, Cumhuriyet’in 100. yılı ve Öğretmenler Günü kapsamında konser düzenledik. Opera Sanatçısı Hakan Aysev’in sahne aldığı Öğretmenler Günü konserini, Arı Konferans Salonu’nda gerçekleştirdik.

Okulumuzda 10, 20 ve 35 yılını dolduran eğitimcilere plaket taktim edildiği etkinliğin açılış konuşmasını yapan Genel Müdür Yardımcımız Dr. Seva Demiröz, öğretmen olmanın verdiği mutluluğu belirterek, “Değerli öğretmenlerimiz, öğretmenlik mesleğinin sağladığı doyumu, verdiği mutluluğu elbette mümkün değil çünkü öğretmenlik kocaman bir yürek, tutkulu bir emek, insan sevgisine adanmış bir ömür, değerlerle yoğrulmuş bir yaşam biçimi ve yıllar içinde çoğalan gurur demek. Çünkü öğretmenlik öğrencilerin gözlerindeki ışık, yüzlerindeki tebessüm, yüreklerinde büyüyen sevgi ve içlerindeki güven demek. Unutmayalım her çocuk ondan asla vaz geçmeyecek onun başarılı ve iyi insan olacağıyla ilgili beklentisi yüksek olan öğretmenleri hak eder. Tüm bu tanılardan da anlaşılacağından gibi sadece ne anlatacağını bilmek öğretmenlik için yeterli değildi. Öğretmenlik, öğrencileriyle bağ kurmak, onlara inanmak, onlara öğrenmeyi ve çalışmayı sevdirmek, öğrencilerin okula severek gelmelerini sağlamak ve öğrencilerine doğru değerler ve ilkelerle rol model olmak demektir” dedi.

“Öğretmenler gününü hak ettikleri gibi kutlayacağız”

Okulumuzun 40. yılı, Cumhuriyet’in 100. yılı ve Öğretmenler Günü dolayısıyla sahne alan Opera Sanatçısı Hakan Aysev, okulumuzun kendisi için özel bir yeri olduğunu ifade etti. Cumhuriyet’in 100. yılı, okulumuzun 40. yılı ve Öğretmenler Günü nedeniyle de sahneye çıkmanın kendisini heyecanlandırdığını belirten Aysev, “Özel Arı Okulları da benim için çok özel bir ev gibi. Çok sevdiğim bir okul ve eğitim kurumu bu yüzden burada olmaktan keyif alıyorum. Bu bir tarafı diğer tarafı da çok önemli. Çok kıymetli ve sevgili öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlayacağız. Hep beraber onların gönüllerini ısıtacak şarkılar söyleyip dans edeceğiz. Öğretmenler gününü hak ettikleri gibi kutlayacağız çünkü bence en değerli meslek öğretmenlik. Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği ‘ileriki nesiller sizlere emanettir’ diyor öğretmenlere. Onları bugün en iyi şekilde eğlendirip güzel vakit geçirtmeye çalışacağız. 100’üncü yıl, Özel Arı Okulları’nın 40’ıncı yılı ve Öğretmenler Günü hepsi çok güzel birleşti” diye konuştu.