Ana Sayfa/İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Öğrencilerimizden Uluslararası İş Birliği ile “Küresel Konuşmaya” Davet

Öğrencilerimizden Uluslararası İş Birliği ile “Küresel Konuşmaya” Davet

7. sınıf öğrencilerimiz ile sürdürülebilir kalkınma hedefleri eğitimine yönelik “’Let’s Talk GloBAL!’”, (‘Küresel Konuşalım!’) adlı etkinliği Japonya Osaka’da eğitim veren Tondabayashi Ortaokulu öğrencileri iş birliğiyle eylül ayında başlattık.

Uluslararası etkinlik kapsamında sürdürülebilir kalkınma hedeflerinin yerel ve okul topluluğundaki önemi konusunda araştırmalar yapan öğrencilerimiz; belirlenen hedeflerin uygulanabilirliğine ilişkin ise eylem planı oluşturdular.

Japon öğrencilerle 20-22 Eylül 2022 tarihlerinde düzenlediğimiz uluslararası çevrim içi toplantıda bir araya gelen öğrencilerimiz, kültürler arası etkileşimi önceleyen projede Türk kültürünü ve sürdürülebilirliğini İngilizceyi etkin kullanma becerileriyle anlattılar.

Proje kapsamında okulumuzda “Uluslararası Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Günü” okul içi duyuru ve sunumlarla kutlanması planlanırken uluslararası iş birliği ile yürütülen proje 7 ve 8. sınıf öğrencilerimiz ile 2022-2023 eğitim öğretim yılı boyunca sürdürülecek.

An Invitation from Ari Students to International Collaboration

We started the International collaboration called Let’s Talk GloBAL! devoted to sustainable development goals education with our 7th grade students in cooperation with the students from Tondabayashi Junior High School in Osaka, Japan.

2022-09-22T18:15:27+03:00 22 Eylül 2022|İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER|