Ana Sayfa/İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Öğrencilerimizden “Dünya Gıda Günü”ne Özel Uluslararası Kutlamalar

Öğrencilerimizden “Dünya Gıda Günü”ne Özel Uluslararası Kutlamalar

İlköğretim Kurumları 3 ve 6. sınıf öğrencilerimiz ile eTwinning ve iEARN projesi kapsamındaki “Do Good, Save Good”, “İyilik yap, yemekten tasarruf et” adlı projemizi, İspanya, Nepal, ABD ve Pakistan’dan uluslararası okul öğrencileri iş birliğinde 17-21 Ekim 2022 tarihleri arasındaki çevrim içi buluşmalarla gerçekleştirdik.

Farklı günlerde, farklı kıta ve ülkelerden öğrencileri çevrim içi bir araya getiren kültürler arası etkileşimi yüksek projede; ülkelerin sağlıklı yemek gelenekleri ve yemek yeme alışkanlıkları öğrenciler tarafından ayrıntılı olarak paylaşıldı.

Özenle yürüttükleri projelerini İngilizceyi etkin kullanma becerileriyle proje ortaklarına sunan öğrencilerimiz; küresel besin zincirinin çeşitliliğini ve sağlıklı büyümek için sağlıklı beslenme alışkanlıkların önemini kavradılar.

Program kapsamındaki uluslararası iş birliği Fen, Matematik, Sosyal Bilimler, Beden Eğitimi ve yabancı diller derslerinde disiplinler arası etkinlikler olarak sürecek.

Ari Students hosted ‘World Food Day’ Celebrations

Grade 3 students of Ari Private Primary School and Grade 6 students of Ari Private Middle School hosted ‘World Food Day’ Celebrations between October 17-21,2022 as a part of the ‘Do good, save food!’ International Collaboration.

International School students from Spain, Nepal, USA, and Pakistan shared their healthy food traditions, cousine and eating habits at home and school. Ari Private School students were happy to present their works to students overseas. Altogether we learned how diverse the global food chain is and how important it is to follow healthy eating habits to grow healthy!

The international collaboration within the ‘Do good, save food’ project will continue as a multidisciplinary acitivities at Science, Maths, Social studies, P.E. and Foreign Languages.

 

2023-01-02T12:20:50+03:00 21 Ekim 2022|İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER|