Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, İLKOKUL, ORTAOKUL, TÜM HABERLER/Öğrencilerimizden “Avrupa Diller Günü”ne Özel Etkinlikler

Öğrencilerimizden “Avrupa Diller Günü”ne Özel Etkinlikler

“26 Eylül Avrupa Diller Günü” kapsamında ortaokul ve lise öğrencilerimize dil öğreniminin önemini vurgulamak ve onların farklı kültürleri daha yakından tanıyabilmelerini sağlamak amacıyla 17-24 Eylül 2021 tarihleri arasında farklı kutlama etkinlikleri gerçekleştirdik.

Etkinliklerde, Avrupa Diller Günü ile ilgili bilgilerin yanı sıra farklı Avrupa ülkeleri ve o ülkelerde konuşulan diller ile ilgili bilgi edinen 7. sınıf öğrencilerimiz; kısa bir quiz etkinliğine katıldılar. Bununla birlikte en az 5 farklı Avrupa dilinde “Merhaba” denilen kısa bir video da öğrencilerimiz tarafından hazırlandı.

Almanca ve İspanyolca derslerinde ise yabancı dilin önemini vurgulayan ve alıntıları araştıran 5, 6, 7 ve 8.sınıf öğrencilerimiz; bu alıntıları 3 farklı dilde yazarak yabancı dil öğreniminin önemini bir kez daha vurguladılar.

Almanca ve İspanyolca sunumlarını paylaşan Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi 10. sınıf öğrencilerimiz hem hedef dili kullandılar hem de hedef dilin kültürü hakkında yeni bilgilere ulaşarak etkinliği kutladılar.

Special Events for the “European Day of Languages” by Our  Middle and High School Students

In the frame of  “European Day of Languages”, we organized various events on September 17th-24th, 2021 in order to emphasize the importance of language learning  and to get to know different cultures better.