Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/Mekatronik ve Robot Mühendisliğine İlişkin Merak Edilenlere Mezunumuzdan Yanıt Bulduk

Mekatronik ve Robot Mühendisliğine İlişkin Merak Edilenlere Mezunumuzdan Yanıt Bulduk

12. sınıf öğrencilerimizin kariyer planlamalarını en doğru biçimde yapabilmeleri ve gelecekteki mesleklerini belirlemelerine katkıda bulunmaya yönelik düzenlediğimiz “11. Lise Kariyer Günleri Etkinlikleri”mize “Mezun Arılılarla Meslek Söyleşileri” ile 24 Ekim 2023 tarihinde başladık.

Fen Lisesi 2018 mezunumuz olan ve Avusturya’daki en büyük uygulamalı bilimler teknik üniversitesi unvanlı FH Technickum Wien Mekatronik ve Robot Mühendisliği bölümünü başarıyla tamamlayan Orkun Akgün ile doğru meslek seçimi için ipuçları içeren bir çevrim içi söyleşide buluştuk.

Almanya’da etkinliğini sürdüren Finum Private Finance şirketinde geliştirici olarak meslek yaşamını sürdüren mezunumuz; mekatronik ve robot mühendisliği bölümünü seçme nedenlerini, İlgi alanlarının bölümü üzerindeki etkisini ve bu bölüme ilişkin merak edilenleri öğrencilerimizle paylaştı.

Doğru meslek seçimi için önerilerden üniversite sınavına nasıl hazırlanma sürecine, yurt dışındaki yaşamından dijitalleşen dünyada mesleğinin konumuna kadar pek çok bilgiye de sözlerinde yer verdi.

Öğrencilerimize kariyerlerini belirleme yolculuğunda rol model olarak rehberlik eden değerli mezunumuz Orkun Akgün’e katılımı ve değerli paylaşımları için teşekkür ederiz.

We Found Answers to Frequently Asked Questions About Mechatronics and Robotics Engineering from Our Graduates

On October 24, 2023, we started our “11th High School Career Days Events” with “Career Talks with Graduated Bees”, which we organized to help our 12th grade students make their career planning in the most accurate way and help them determine their future professions.