Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/Liseli Bilim İnsanlarımızdan Birbirinden Renkli Proje ve Deneylerle “9. Fen Oyunları”

Liseli Bilim İnsanlarımızdan Birbirinden Renkli Proje ve Deneylerle “9. Fen Oyunları”

Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi öğrencilerimizin bilim okuryazarı olarak edindikleri kazanımlar ve bilimsel düşünme becerileriyle uygulamalı olarak hazırladıkları projelerden oluşan geleneksel “Fen Oyunları” etkinliğimizin 9’ncusunu, 30 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirdik. 

Çağın becerileriyle donanmış bireyler olarak fizik, kimya, biyoloji, STEAM, kodlama ve robotik alanlarındaki öğretmenlerimiz rehberliğinde yaşamla ilişkilendirerek projeler hazırlayan öğrencilerimiz; bilimin farklı yönlerini ve yaşama yansımalarını kapsamlı çalışmalarıyla bir kez daha gösterdiler.

Bilim dolu etkinlik için özenle hazırladıkları dünyaya yön veren bilim insanlarının buluşlarından örnekleri, ilgi çekici deneyleri, oyunları ve algoritmik becerilerini 7. sınıf öğrencilerimizle paylaşan genç bilim insanlarımız; projelerini sunmalarının yanı sıra gelecekteki bilim çalışmaları için de onlara ilham verdiler.

“9th Science Games” with Colorful Projects and Experiments from Our High School Scientists

We held the 9th Science Games, which consists of practical projects prepared by our Anatolian High School and Science High School students with their science literacy gains and scientific thinking skills, on April 30, 2024.

As individuals equipped with the skills of the age, our students prepare projects by associating them with life under the guidance of our teachers in the fields of physics, chemistry, biology, STEAM, coding and robotics. They once again showed the different aspects of science and its reflections on life with their comprehensive studies.